Sektorový nábytok do detskej izby: na čo pri výbere pozerať?

Nábytok do detskej izby dostáva v rôznom období vývoja detí zabrať rôznym spôsobom. Škola, voľný čas, záujmy, aj vlastné zbierky, zábava a potreby dávajú jednotlivým kusom nábytku odlišné úlohy a funkcie. Každý rodič pri zariaďovaní detskej izby vie, že hocijakým nábytkom takúto izbu vybaviť nemôže. Kým voľba nábytku si žiada nábytok funkčný, odolný a vzhľadný, sú to aj deti, ktoré ho môžu vnímať ako súčasť svojho priestoru. Ak sú do jeho výberu zapojené aj samotné deti, dokážu zmenu prijať ľahšie aj tie najnáročnejšie.

Detská izba sektorový nábytok

Sektorový nábytok je o individuálnych potrebách

Sektorový nábytok, v ktorom je možné zvoliť si konkrétne typy, ich rozmery a funkciu, sú odpoveďou na dopyt a reálne potreby. Ide pritom o potreby rodiča, dieťaťa aj priestoru. Každá detská izba je rôzna. Rozloženie nábytku, postelí, ale aj počet postelí a detí v izbe môže byť iné aj v rámci rovnakej bytovky. Sektorový nábytok nám dovoľuje zvoliť si písací stôl, vešiakové a policové skrine, regály, aj vitrínové skrine s ohľadom na deti a ich záujmy. Nezabúdajme pritom na dôležitú súčasť sektorového nábytku – posteľ, ktorá môže mať niekoľko farebných variácií a úprav úložného priestoru, či okolitých prvkov.

Sledujte preferencie, potreby aj záujmy dieťaťa

Vitrínové skrine budú záležitosť zberateľa, nadšenca pre stavebnice, hračky, alebo figúrky. Vešiakové a skrine na šatstvo si vyberáme aj podľa štýlových potrieb mladej slečny, alebo dospievajúceho dievčaťa. Police budú základnou požiadavkou náročného čitateľa knižných dobrodružstiev a poznávania. Písací stôl je dnes dejiskom nielen domácich úloh a detských projektov, ale aj pracovisko a herňa na počítači.

Neutrálne farby nám síce vyriešia zmiešané zloženie detskej izby, ale dievčenské a chlapčenské odtiene môžu ešte výraznejšie zvýrazniť, komu priestor „patrí“. Sektorový detský nábytok je dokonca možné rozdeliť aj opticky na dievčenský a chlapčenský v rámci jednotlivých kusov nábytku, ba dokonca ho opticky a farebne deliť aj v rámci jedinej skrinky. Rovnaký nábytok s odlišnou farbou môžu mať dve polovice jednej izby, alebo oddelené izby a predsa s rovnakým dizajnom.

Detský nábytok Michaela dovolí „vyhrať“ sa s farbami

Slovenský výrobca nábytku DREVONA má vo svojom portfóliu príklad sektorového nábytku, ktorý je možné vyhľadať pod názvom Michaela. Pre svoje vyhotovenie z drevotrieskovej dosky hrubej 18 mm (bežný štandard je tenší) sa pýši vyššou kvalitou a odolnosťou. Práve nábytok v detskej izbe si vyššiu odolnosť vyžaduje bez ohľadu na to, či detská izba slúži aj ako ihrisko. Vieme, že každá izba tým ihriskom občas je aj keď o tom rodičia netušia. Všetci sme boli deťmi a tak si mnohí pamätáme a chápeme, že nábytok dostáva zabrať v detských rukách z rôznych dôvodov. Pre spôsob a frekvenciu otvárania, preťažovanie, alebo zvedavosť pri osobnom prieskume priestorov nábytku.

  • diely nábytkového radu Michaela sú zaoblené a tým bezpečnejšie
  • úchyty nie sú plastové, ale odolnejšie hliníkové
  • aj samotné zásuvky s plne vysúvajúcimi koľajnicami a ložiskami prispievajú k predĺženiu životnosti detskej izby.

Sektorová detská izba Michaela má základný korpus biely, ale variácie lamina (dvierka, vonkajšie prvky ako dvierka, zásuvky a pod) je možné zvoliť v ďalších farbách. Na výber je mimo klasickej bielej farby tiež svetlomodrá, tmavomodrá, magentová (tmavoružová) a svetloružová. Stránky samotného výrobcu a predajcu drevona.sk sú prispôsobené dokonca takým individuálnym potrebám, pri ktorých si môžete zvoliť rôznu farbu pre rôzne dvierka, alebo jednotlivé zásuvky na zásuvkovej komode. Už v objednávke si tak môže ktokoľvek zvoliť farebnú úpravu podľa vlastnej potreby.

skrinka drevona a výber farieb

Stránky dovolia priamo zvoliť farbu jednotlivým dielom sektorovej detskej izby. Výber je priamo vidieť v náhľade a tak je možné ihneď získať predstavu, ako môže výsledná skrinka vyzerať. Zaujímavým môže byť farebné rozdelenie napríklad aj vtedy, ak budúci používatelia budú v zložení chlapec a dievča. Prípadne aj rôzny počet chlapcov a dievčat.

Stránky a ich možnosti nákup a výber uľahčujú

DREVONA v závode v obci Uhrovec je osvedčenou značkou slovenského nábytku. Preto ešte viac teší úroveň ich eshopových stránok, v ktorých do značnej miery uľahčuje výber a nákup. Detskú izbu je v rámci jednotlivých sektorov vybrať priamo na stránke a objednať. Jednotlivé kategórie ponúkajú filtráciu a zobrazenie jednotlivých dielov podľa výšky a ďalších rozmerov. Tiež dostupnej farby, hĺbky, aj závesného alebo stojaceho umiestnenia.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu