Na Slovensku začíname dávať prednosť kvalite pred cenou

Slovenský zákazník prešiel za posledných 20 rokov markantným prerodom. Vedeli by o tom rozprávať mnohé firmy zo stavebníckeho sektoru. Aj keď kríza spred desiatich rokov načas pribrzdila dopyt po najkvalitnejších výrobkoch, teraz je už minulosťou. Svoje o tom vie i jeden z popredných výrobcov drevených a drevohliníkových okien – spoločnosť Makrowin, kde za posledné dva – tri roky narastá podiel výrobkov s vysokou pridanou hodnotou a náročnou výrobou, za ktoré sú ochotní si zákazníci priplatiť. 

makrowin-posuvnepresklenesteny-daz

Takýto trend vyhovuje kvalitným slovenským výrobcom, pretože kvalita sa však nedá vyrobiť na kolene a z lacných materiálov. Rovnako firma Makrowin neustále inovuje svoju výrobno-technickú základňu a do svojich výrobkov používa novinky a technické vymoženosti na úrovni doby. Zvyšuje to síce konečnú cenu, ale pre náročnejších zákazníkov je akceptovateľná, ak dostanú za svoje peniaze výnimočnú kvalitu. Zmenili sa však aj nároky a požiadavky zákazníkov. Čím ďalej viac sú preferované väčšie okná a presvetlenie interiérov miestností. Viditeľný je trend zväčšovania okien, veľkých zasklených stien, terasových vstupov a posuvných stien s minimálnou plochou rámu. Pripravovaná legislatíva tiež jednoznačne preferuje pasívne a nízkoenergetické budovy.

Riaditeľ firmy Makrowin spomína na začiatky: „V porovnaní s obdobím pred 20 rokmi, je to veľký rozdiel. Keď sme zakladali firmu, chodili sme na montáž s krátkou felíciou a prívesným vozíkom. V súčasnosti máme 12-tonové nákladné auto s prívesom a niekedy máme problém zmestiť sa aj do takejto jazdnej súpravy. Okná predstavujú dobrú investíciu, ktorá sa rokmi vráti majiteľovi v podobe ušetrených nákladov v zime na kúrenie a v lete na chladenie, ak sú okná správne navrhnuté, vyrobené a osadené. Od začiatku podnikania kladieme dôraz na inováciu, vývoj a kvalitu výrobkov, keďže máme aj vlastný vývojový tím. Kvalite výrobkov podriaďujeme všetky vykonávané činnosti a na prvom mieste je spokojnosť zákazník.“

Kúpou kvalitných, moderných, drevohliníkových okien investujete nie len do seba, ale aj do ďalšej generácie. Ich životnosť je na úrovni celej stavby bez zvláštnych nárokov na údržbu či výmenu kvôli opotrebovaniu. Ak sú správne navrhnuté, vyrobené a osadené, investícia sa majiteľovi rokmi vráti v podobe ušetrených nákladov na kúrenie i na chladenie.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu