Šperky ako netradičná dekorácia domova v interiéri

Klenotmi sa s radosťou zdobíme už celé stáročia. Vedeli ste ale, že rovnaké šperky môžu pri efektívnom uskladnení a zaujímavom rozložení skrášliť aj náš domov? Prečítajte si niekoľko tipov, ako na to.

Pre niekoho sú príjemnou ozdobou, pre iných mocným talizmanom či rodinným dedičstvom. Každý z nás má doma určite aspoň jeden takýto šperk, ktorým sa občas zdobí. Ten istý klenot ale môže počas toho, ako ho nenosíme, skrášliť nielen nás, ale aj náš domov. Stačí ho efektívne uskladniť, aby v miestnosti vynikol, pritiahol pohľad a poslúžil ako zaujímavá a elegantná dekorácia.

Šperky ako súčasť interiéru a dekorácie

Vystavte svoje trblietavé kúsky

Najjednoduchší spôsob , ako dekorovať miestnosť šperkami, je jednoducho ich vystaviť. Samozrejme, najlepší efekt dosiahnete, ak klenoty zavesíte na zaujímavý stojan alebo ich položíte do originálnej otvorenej šperkovnice. Zaujímavo pôsobia prírodné motívy, napríklad drevené šperkovnice či skrinky s ornamentmi. Tu sa môžu skvele vynímať prstene alebo u pánov tiež pár exkluzívnych manžetových gombíkov, ktoré budú v skrinke v bezpečí a zároveň poslúžia ako zaujímavá súčasť dekorácie spálne či obývačky. Veľmi efektne pôsobia aj rôzne čalúnené stojany alebo celé krajčírske figuríny, z ktorých sa môže stať skvelé miesto na odkladanie náhrdelníkov. Ak chcete, aby vynikli menšie kúsky, napríklad strieborné či zlaté prívesky, náušnice alebo náramky, skúste ich uložiť na saténový vankúšik alebo na obyčajný minimalistický kúsok kvalitnej látky vo farbe, ktorá sa hodí k vášmu interiéru.

Šperky ako súčasť interiéru a dekorácie

Rozhodne ale nemusíte ostať iba pri nakupovaní takýchto stojanov. Zo skrášlenia domova si kreatívne duše môžu urobiť zábavný relax. Stačí sa porozhliadnuť na internete, kde nájdete veľa návodov, ako si vytvoriť svoj vlastný a originálny stojan na šperky. Niekedy skutočne stačí obyčajný nalakovaný kúsok dreva, ktorý zavesíte na prázdnu stenu, ozdobíte ho náhrdelníkmi a originálnu dekoráciu máte na svete!

Šperky ako súčasť interiéru a dekorácie

Nie všetky šperky znesú vystavovanie

Pri vystavovaní vašich klenotov vždy berte do úvahy, z akého sú kovu a aký drahokam ich zdobí. Napríklad striebro nie je vhodné nechávať na stojanoch, pretože skôr či neskôr začne oxidovať. To sa týka aj šperkov s drahými kameňmi, u ktorých je bezpečnejšie ich samostatne uložiť do špeciálnych uzatvorených krabičiek, pretože väčšina z nich sa ľahko poškriabe alebo zle reaguje na zmeny teplôt. Napokon, posledná rada na záver – nezabudnite všetky svoje šperky pravidelne čistiť, aby si vždy uchovali svoj maximálny lesk a krásu.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu