Tieniace siete na zatienenie, prekrytie, renováciu plota, ale aj na ozvláštnenie

S príchodom jari opäť prišiel čas sa pustiť do úprav v našich záhradách a premýšľať, čo v nich vylepšiť. Častým problémom býva nedostatok súkromia či nepekný deliaci plot, ktorý by bolo vhodné nahradiť niečím estetickým a príjemným. Aj majitelia bytových domov  si neraz lámu hlavu nad tým, ako si zabezpečiť viac súkromia a oživiť svoju terasu či balkón.  Ideálnym riešením môže byť použitie tieniacej siete.

Tieniace siete typ Havana

Na trh sa okrem klasickej zelenej siete postupne dostali aj iné odtiene – hnedý, sivý či siete s farebnou potlačou. V ponuke sú takisto siete z prírodného bambusu. Pri kúpe tieniacej siete tak už nejde len o praktické hľadisko, ale aj o  možnosť uplatniť svoj vkus, pretože niektoré siete vyzerajú naozaj luxusne či extravagantne.

Ako pri výbere tieniacej siete postupovať?

Okrem kritéria farebnosti a materiálu treba hlavne myslieť na to, do akej miery potrebujeme priestor zatieniť, a podľa tohto kritéria si vyberať stupeň tienivosti, resp. hustotu tkaniny. Platí totiž, že čím je sieť hustejšia, tým je vyššia jej tienivosť. V ponuke sú tieniace siete od 30 % tienivosti až po také, ktoré dokážu zatieniť na 99 %.

Tieniace siete bambus

Tieniace siete sú výborným riešením aj pre svoju jednoduchú montáž, ktorá si nevyžaduje žiadneho odborníka, stačia na to dvaja laici. Sieť sa umiestňuje z náveternej strany. Prichytáva sa pomocou drôtu, špagáta či sťahovacej pásky na hornom a dolnom okraji (lem siete) a okrem toho fixuje aj v strednej časti. Detailnejší návod vám v prípade potreby iste poskytne predajca.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu