Stop nude v interiéri – stavte na jedinečný boho štýl!

Ak vás už omrzeli usporiadané interiéry v neutrálnych farbách, alebo skrátka chcete niečo, čo lepšie vyjadrí umeleckú stránku vašej osobnosti – skúste boho štýl. Je pestrofarebný a nekonvenčný, ale aj pohodlný a trochu chaotický. Určite sa s ním nebudete nudiť.

Boho štýl

Zdroj: Stock/KatarzynaBialasiewicz

Boho štýl (alebo tiež bohémsky štýl) prezradí záplava vzorov, farieb a textúr. Môžete skombinovať aj farby a prvky, ktoré by vám v iných štýloch neprešli. Každý jeden boho interiér je nezameniteľný originál, ktorý umožní svojim obyvateľom prejaviť ich pravé ja.

Bohémsky štýl vyjadruje energiu, optimizmus, ale aj uvoľnenosť a ekologické zmýšľanie. Väčšina prvkov je z prírodných materiálov – nábytok z masívneho dreva, textílie bavlnené alebo ľanové a doplnky napríklad drevené, bambusové alebo z prírodného ratanu.

Takto si zariadite svoj interiér v boho štýle

Pokojne kombinujte staré zrecyklované kúsky s novými – dôležité je, aby spolu tvorili harmonický celok. Nájdete tu tiež veľa rastlín. Môžu byť na zemi vo veľkých hlinených kvetináčoch, na policiach, parapetoch a tiež zavesené zo stropu v závesoch vytvorených z prírodných povrázkov.

Pri zariaďovaní boho interiéru vám nikto nevytkne, ak vedľa seba položíte lampáš ako z marockého bazáru a trebárs drevený lopárik s vyrezávanými ornamentami. A nezabudnite zavesiť na stenu veľkoplošnú mandalu v pestrých farbách.

Boho štýl

Zdroj: iStock/KatarzynaBialasiewicz

Priestor dotvoria pestré koberčeky, vankúše, obrazy a tapisérie. Ideálne je, ak majú aj ozdobné strapce. Klasikou sú lapače snov na stenách a na zemi štýlové pufy alebo meditačné vankúše, najlepšie v pestrofarebnom indickom štýle.

Funkčné osvetlenie doplňte svietnikmi, sviečkami a lampášmi, ktoré vyčarujú takmer magickú atmosféru. Aromalampy so zásobou vonných olejov zase zabezpečia príjemnú náladu.

Boho štýl

Zdroj: Unsplash/Alyssa Strohmann

Keramické doplnky sú žiadúce predovšetkým ručne robené a s matným prírodným povrchom. Nič nepokazíte rôznymi kovovými doplnkami z medi, mosadze alebo čierneho železa. Ak máte na komode s trochu ošúchaným vzhľadom vystavené aj liečivé kamienky a kryštáliky, máte bod navyše.

Farebné riešenie boho štýlu

Farby sú pri tomto štýle v popredí – čím pestrejšie, tým lepšie. Prednosť majú sýte odtiene a prírodné farby. Večnou inšpiráciou sú aj etno prvky z oblasti južnej Ameriky, Ázie, Afriky a pravdaže môžete pridať aj niečo zo slovenskej folklórnej výzdoby.

Boho štýl

Zdroj: iStock/Artjafara

Farebné kombinácie vychádzajú z jednej prevažujúcej farby, ktorá je potom doplnená vhodnými odtieňmi. Príjemná je napríklad terakotová, doplnená hnedými tónmi dreva a teplými jesennými farbami.

Boho štýl je niečo, čo sa nedá prehliadnuť – pozrite si kompletný návod na zariaďovanie v boho štýle pre začiatočníkov. Ak sa ale necítite na „kompletný“ boho interiér, môžete svoje obydlie aspoň trochu spestriť napríklad komodou v etno štýle alebo pestrofarebnou tapisériou a ratanovými tienidlami na lampách.

 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu