Sušička na bielizeň: ušetrí žehlenie, vešanie aj zdravie alergikov

Sušička bielizne je stále pre mnohých luxus. Cena porovnateľná s cenou novej práčky je dôvodom, prečo po nej veľa ľudí stále nesiahne. Ďalším z dôvodov je nutnosť disponovať rovnako veľkým priestorom ako pre práčku. A to v kúpeľni bežného bytu nie je. Riešením je kombinácia práčky a sušičky v jednom jedinom spotrebiči, no neodporúčajú to ani odborníci a ani skúsenosti ľudí samotných. Ideálne je to pre tých, čo majú priestor na sušičku, no nemajú priestor na žehlenie a sušenie klasickým spôsobom.

Ušetríte vešanie aj žehlenie

Sušenie v sušičke je zaujímavé v tom, že ušetrí žehlenie. Hlavný dôvod, čím si sušička bielizne získa v dnešnom uponáhľanom svete svojich priaznivcov. Nie každý má záujem tráviť niektoré večery so žehliacou doskou a košmi bielizne na žehlenie. V tomto vie nepochybne dosť pomôcť. Nutné je však bielizeň vybrať, ako celkom suchú ju vystrieť a poskladať. To stačí pre docielenie „žehlenia“ sušičkou. Nemusíte sa tak namáhať s vešaním po šnúrach, či radiátoroch.

Sušička bielizne

S čím však počítať

Sušičky nie sú náročné na údržbu. Nepotrebujú žiadnu chémiu, ani nemusíte mať odtok. Preto ju môžete mať pokojne v spálni, v kuchyni, na chodbe, či dokonca na zasklenom balkóne, aj keď kvôli hlučnosti by to nebolo vhodné. Nie je však potrebný odtok. Voda získaná sušením sa dostáva do zásobníka, ktorý môžete vyberať, vyliať a ďalej sušiť. Vlákna, ale tiež textilný prach a drobné nečistoty, ktoré mohli zostať pri praní. Sušičku odporúčajú aj pre alergikov, najmä pre ťažšie prípady. Nahromadený prach sa dostáva do zásobníka pod bubnom z ktorého ho môže používateľ vyberať podobne ako zásobník na vodu.

Väčšinu sušičiek spustíte hneď po rozbalení. Nie je potrebná žiadna náročná inštalácia. Sušičky bielizne ú ľahšie ako práčka, hoci rovnako veľké a často rovnako drahé. Pri sušičke nenastáva žmýkanie a rýchla rotácia bubna, takže nemá hlučný režim, kedy ide vytrieskať stenu aj okná na nej. Na sušičke môžete mať odkladací priestor s lepšou stabilitou ako na pračke. Hlučná však môže byť rovnako ako práčka pri bežnej činnosti. Aj pri sušičkách existujú triedy úspornosti energie.

Pomocník k deťom a keď treba šetriť čas

Sušička vie ušetriť čas. Potrebujete mať suchú bielizeň za hodinku alebo dve a ona sa o to postará, hoci je chladno a na radiátore žiadne miesto. Oblečenie, ktoré pomaly schne, vie nájsť vhodný režim a uschnúť, no využitie má aj pri detskom oblečení. Dnes má mnoho prístrojov aj režim pre deti, s ktorým sa dá docieliť jednak ochrana pred prachom, ale aj ďalšie vlastnosti. Drobné veci vešať na špagát na dvore vyzerajú pekne, no ponožky plienky či nohavičky sú lákavé pre neželaných návštevníkov a aj pre toho, ktorého nazývame vietor.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu