Svetelný LED pásik na osvetlenie interiéru, Philips Lightstrip Plus

Osvetlenie je dnes neoddeliteľnou súčasťou interiéru. Správnym osvetlením dokážeme z akéhokoľvek nábytku urobiť v momente nedostatku prirodzeného svetla celkom iný priestor. Získať z neho celkom inú miestnosť vo večerných hodinách, alebo ním umožníme vyniknúť tej časti, ktorú chceme a potrebujeme zvýrazniť.

Philips led lighting strip - svetelný LED pás

Nejde teraz o bodových svetlách, stropných svietidlách, ale o LED pásikoch, svetelných pásoch s drobnými LEDkami, ktoré sú obľúbené pri osvetlení v kuchyni, ale aj v obývačke. Ich dôležitou súčasťou je lepiaca plocha, ktorá dovolí pásik umiestniť do hliníkového profilu, alebo na miesto, v ktorom ho nevidieť, no jeho svetlo vidieť jasne a zreteľne. niektoré si zostavíte z jednotlivých dielov sami, sú aj hotové riešenia, ktoré vyzerajú zaujímavo, prípadne sa líšia aj niečím iným.

Philips Lightstrip Plus

Philips vyrába balíček s názvom Lightstrip Plus s možným číselným označením 71901 alebo 71903. Celé balenie tak pozostáva z dvojmetrového pásika, ktorý si môžete ustrihnúť na vyznačených miestach, pokiaľ ho nechcete tak dlhý. Od obyčajného pásika čínskej „noname“ výroby sa líši kvalitným vyhotovením a farbou zostavy, či svetla samotného. Nesie označenie „Hue“ čo je séria vychytávok smart domácnosti, s ktorou sa dá docieliť o niečo viac, ako jej používateľ čaká.

Philips led lighting strip - svetelný LED pás

Balenie pozostáva zo zástrčky, prívodného kábla, izolovaného LED pásika, ktorý je v plastovom ohybnom obale, chrániacom celý pás LED svietidiel. V tejto podobe by tak mohlo ísť o pásik umiestniteľný aj do exteriéru, napríklad pod podhľad domu. Súčasťou balenia sú dve koncovky pre adaptéry. Jedna pre britský trh a druhý pre Európsku úniu. Oba sa nasúvajú do tela zástrčky. Pochopiteľne, využijete len jeden z nich.

Nezapojený pásik zaujme svojou eleganciou a silnou lepiacou plochou. Pri jej umiestnení preto dobre počítajte, kde pás nalepíte, pretože lepiaca plocha drží pevne. LED pásik zvláda bezproblémovo aj ohýbanie do 90°uhla. Chce to len myslieť na fakt , že pohyb nesmie byť na mieste, kde sa nachádzajú čipy, alebo LEDky. Oveľa krajší je pásik zapnutý. Tri viditeľné LEDky pri tejto zostave z balenia svietia krásnym svetlom, ktoré je vyváženým mixom zelenej, oranžovej a belasej.

  • Rozšíriteľný je o ďalšie LED pásiky až do dĺžky 10 metrov
  • V balení je pásik v dĺžke 2 metre
  • Absolútne flexbilný
  • 1600 lumen
  • Výrobca sľubuje až 16 miliónov farieb. Vysvetlenie nižšie.

TIP: Keďže ide v samostatnom balení o LED pásik bez vypínača, v kuchyniach môžu mať riešenie spojené s vypínačom na stene. Vypínač pritom ovláda vyvedenú zásuvku, v ktorej môže byť LED pásik s vlastnou zástrčkou. Inak je jednoduchým riešením zásuvka s časovačom, alebo zásuvka s diaľkovým ovládaním, ako ďalšie zariadenie, ktoré vám dá kontrolu nad LED svietidlom.

V skutočnosti vie totiž oveľa viac

LED pásik Lightstrip Plus od Philips toho vie oveľa viac. Uzavrieť ho len ako svietidlo svietiace a nesvietiace by bolo ako jazdiť formulou v obci. Dá sa z neho získať oveľa viac. Riešením je minimálne zariadenie Bridge od Philips. Smart vychytávka sa pripája k internetu a pomocou aplikácie v mobile vám sprístupní ovládanie pokojne celej domácnosti. Bridge totiž neovláda len LED pásiky, ale aj klasické žiarovky, ktoré sú označené farebným logom „Hue“.

Philips led lighting strip - svetelný LED pás

Do systému „Hue“ je možné zapojiť svietidlá domácnosti a následne ich ovládať cez mobil. Pochopenie funkcií nie je komplikované, je veľmi jednoduché. Každá „Hue“ žiarovka vie komunikovať cez WiFi s Bridgom, ktorý je tak verný svojmu názvu. (Bridge angl. most, pozn.red)

LED pásik následne získava možnosť ovládania chladných a teplých tónov a RGB farieb. Celkovo 16 miliónov farieb, hoci ľudskému oku postačí pár tisíc. V aplikácii je priamo predpripravených niekoľko farebných kombinácií. Vďaka nim sa dá docieliť rôzna atmosféra. Rôzne kombinácie sa hodia na rôzne miesta. Plná kontrola nad osvetlením sa môže hodiť aj na diaľku. Jednoduché je nastavenie časovača, pravidelné zapínania a riešiť sa tak dá externé osvetlenie, alebo osvetlenie domu v čase vašej neprítomnosti. Ako ochranný prvok pred záujmom zlodejov. Možností nastavení a ich využití je ale oveľa viac.

  • Technológii a fungovaniu Hue sa budeme venovať samostatne v ďalšom článku

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu