Hrniec Cook4me+ je unikát: displej a vstavané recepty vás učia variť

Neraz sme sa zamýšľali nad spôsobom, akým motivovať amatérov a ľudí nevariacich variť. Napríklad dobrou reláciou, interaktívnym varením, či osobne a priamo pri hrnci. Lenže platiť si špecialistu, ktorý stojí pri vás je ťažko predstaviteľné. Pred niekoľkými dňami sme sa zoznámili s hrncom Tefal Cook4me+, ktorý láka na niekoľko vychytávok. Tou hlavnou však je sprievodca varením, vstavaných 150 receptov a spôsobov tepelnej úpravy rôznych druhov mias. Všetko si pritom môžete zvoliť a sledovať na displeji hrnca. Ten vás už prevedie a je celkom jedno, či máte za sebou len párky, alebo aj niečo plne vážne „delikátne“. Chce to len odvahu to skúsiť a nepochybne to vyjde. Prečo?

Tefal Cook4me+

Farebný displej ukazuje viac ako čakáte

Aj pre nás bolo prekvapením otvoriť si ponuku ovládateľnú otáčaním a potvrdzovacím tlačidlom, a tlačidlom späť. Dá sa vyberať medzi konkrétnymi ingredienciami a ich spracovaním, alebo konkrétnymi receptami. Taktiež je voľbou vlastné nastavenie hrnca a štvrtou je „Obľúbené“. V nej nájdete vaše obľúbené používané recepty. Elegantný, funkčne mimoriadne zaujímavý hrniec sme si už predstavili viac zameraní na jeho vzhľad, fungovanie a využitie. Za zmienku však stojí aj samostatne jeho funkcia a „dohľad“ nad vašim varením. Výsledkom je unikát, ako tvrdí nadpis.

1. INGREDIENCIE

Časť ingrediencie sa rozdeľuje na rôzne druhy mias, alebo morských plodov a zeleniny. Vyberiete si konkrétny typ a ďalšia voľba presne určí, či máte mäso, či zeleninu nakrájanú na drobno, v celku, či na kocky. Podľa toho sa upravia aj vlastnosti hrnca a jeho správanie.

2. RECEPTY

Časť venovaná receptom je rozdelená na tri rôzne časti. Prvou je PREDJEDLO. Druhá je HLAVNÉ JEDLO, tretie DEZERT. Každá z týchto  sekcií je plná receptov. Tefal ich spolu uvádza 150. Súčasťou hrnca je aj kuchárska kniha, aj keď zaujímavejšie je to riešenie vstavané do hrnca. Keďže nepotrebuje sporák, len elektrický prúd, nepotrebuje ani žiadne papierové kuchárske knihy. Stačí len zopár nástrojov na prípravu surovín, suroviny samotné a chuť.

Tefal Cook4me+
Tefal Cook4me+
Tefal Cook4me+
Tefal Cook4me+

Výber kategórie jedla otvorí ponuku v slovenskom jazyku. Abecedne od A-Z pretočiteľné z A do Z opačným výberom otáčavého tlačidla. Ak si vyberiete konkrétne jedlo, ponuka nastavení dáva na výber počet porcií. 2 – 4 alebo 6. Podľa toho upravuje aj gramáž jednotlivých surovín. Tá tvorí ďalšiu obrazovku, presný zoznam toho, čo potrebujete. Zobrazuje tiež informáciu o čase prípravy, takže sa viete pripraviť vy sami. Dôležité je, že samotný priebeh varenia je tiež tvorený príkazmi a pomocou na displeji. Zahrievanie hrnca skončí a dostávate pokyn na ďalšie kroky. Viete, čo máte robiť a čo sa od vás vyžaduje. Nehrozí, že niečo nepochopíte v kuchárskej knihe, alebo nebodaj že vám bude chýbať v šalátovom vydaní stránka.

Tefal Cook4me+
Tefal Cook4me+

Moderne a zábave pre tých, čo majú radi moderné vychytávky

Podobný systém sme zatiaľ nemali možnosť vidieť nikde inde. Plne slovenský, zrozumiteľný, obrázkový aj s pomocou zvukovej signalizácie, dáva informácie, vedie vás a v podstate tak aj učí o postupe v niektorých receptoch. Dá sa povedať, že môže zatraktívniť varenie ľuďom, ktorí majú radi moderné technológie, systémy, rôzne interaktívne vychytávky a doteraz ich neprinútilo nič pohybovať sa v kuchyni. Ak si však radi pochutia na dobrom jedle, možno je na čase, aby si toto jedlo vedeli pripraviť aj sami.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu