Multifunkčný hrniec TEFAL Cook4Me+ je doslova tým, čo ste vždy chceli

Titulok možno pôsobí ako bulvárny pútač. Sami by sme ho bežne za normálnych okolností nenapísali, no v tomto prípade si za ním budeme stáť. V minulosti sme už vyskúšali nejeden hrniec, tlakový hrniec rôznych značiek, špeciálne nástroje na varenie a hoci nás mnohé z nich nesklamali, pár nedokonalostí sme si po čase postrehli aj na tých najlepších. Predstavili sme si už výrazný multifunkčný kúsok Tefal All in one pot (CY505), avšak úplná novinka s názvom Cook4Me+ pôsobí možno na prvý pohľad ako guľatý spotrebič, ktorý je v prvom rade dizajnovým kúskom a až potom praktickým pomocníkom. Lenže on je v prvom rade praktický a až v druhom rade dobre vyzerá. Na vlastné oči pôsobí mimoriadne elegantne, najmä ak sa chrómové kovové prvky na ňom lesknú novotou (alebo čistotou).

Tefal Cook4me

Cook4Me+ napravuje nedostatky predchodcov

Mnohé z elektrických hrncov Tefal dokážu naozaj veľa, no ak si pri varení všimnete napríklad hromadenie pary, alebo potrebu manipulácie s nádobami, po určitom čase začnete premýšľať, ako by mohli byť niektoré veci dokonalé. Aj preto sa nám zdá po vyskúšaní hrnca Cook4Me+, akoby boli niektoré prosby ľudí vyslyšané. Nie je to len pre zrozumiteľný, jasný, v slovenčine vedený farebný displej s podrobnosťami o varení, nie je to len o perfektnom dizajne, zaujímavých mechanických a elektronických funkciách… je to aj o zrozumiteľnosti a pocite z varenia.

Tefal cook4me+ multifunkčný hrniec, hodnotenie a fotografie

Používať tento hrniec nie je žiadne podvádzanie v kuchyni. Nie je nutné cítiť sa menším kuchárom, ak ste nechali urobiť časť práce za seba hrncu. Stále ste to vy, kto rozhoduje, pripravuje potraviny a volí programy. Výrobca sa pri tomto modeli pýši 150 rôznymi receptami. Napriek tomu ide stále o jeden prístroj s vlastným prívodom energie cez elektrickú sieť – napájací kábel. Žiaden sporák tak nie je nutný. Opäť tak platí, že si hovädzí guláš, či pokojne parené buchty, parenú zeleninu, akúkoľvek polievku, vývar, či dokonca varenú huspeninu pripravíte kdekoľvek, kde je prívod energie. Pokojne aj na vonkajšej terase pri knihe a pri víne s priateľmi, hoci ešte nie je grilovacia sezóna. Nezabudnite, grilovacia sezóna nezačína vtedy, keď to vyhlásia predajcovia grilov, ale vtedy, keď vám začne grilovanie robiť radosť.

Tefal cook4me+ multifunkčný hrniec, hodnotenie a fotografie

Cook4Me+ zvláda naozaj veľa.  Vo všeobecnosti je určený na varenie v pare, tlakové varenie, alebo varenie pomalé, s miernym varom či opekanie. S týmito režimami sa dá následne kombinovať zloženie surovín. Podľa potreby si zvolíte aj voľný režim, kedy máte pred sebou hrniec s dokonale rozvedeným teplom a varíte tak ako viete. V niektorých bodoch sa podobá na tlakový hrniec Tefal All in one pot (CY505), ale tiež bezdisplejový CLIPSOMINUT DUO. Od nich však prináša absolútnu inováciu v tom, ako chápať ovládanie. Stáva sa jasným, zábavným, priam motivuje používateľa, aby sa zaoberal jeho možnosťami. Dokonca aj u človeka, ktorý nemá vzťah k vareniu, v našom prípade mal displej a jeho možnosti úspech. Len pre skúšku, čo dokáže tak v jeden deň pracoval na troch rôznych chodoch. Využitie môže opakovane nachádzať ako tlakový hrniec. Predsa len, pod tlakom sa mäso mení na delikatesu a nie len to.

Hlavné postrehy a prednosti modelu Cook4Me+

To, čo nás nadchlo už pri prvom a druhom používaní, je nepochybne vychytanie niektorých veľmi dôležitých prvkov a vlastností varenia. V prvom rade sú to ušká vnútornej nádoby. Celý prístroj je totiž podriadený nie potrebám dizajnu, ale potrebám dať vnútornej nádobe vlastné ušká. To znamená, že nádobu je možné vyberať a to aj v prípade, ak je horúca, tesne po varení. Je tak možné prelievať polievku do teriny, alebo nakláňať nádobu už len pre obyčajné naberanie zvyškov tekutých jedál. Opäť sú ušká výhodou napríklad aj pri vyberaní kvôli umývaniu.

Tefal cook4me+ multifunkčný hrniec, hodnotenie a fotografie

Uškám je podriadený dizajn, čiže pre ich tvarovanie je vlastne riešený aj celý tvar tela prístroja. Po stranách naľavo aj vpravo od displeja má predĺžené telo nie pre vynaliezavosť dizajnéra, ale kvôli uškám. Tie sú výbornou inováciou, hoci ak ste hrniec zatiaľ nepoužívali, nemusíte celkom rozumieť rozdielom práce s nimi a bez nich. Vnútorná vyberateľná nádoba je z keramického nepriľnavého povrchu, čo opäť znamená momentálne trendový aj žiadaný materiál. Výborne rozvádza teplo, drží si ho, no taktiež vyniká vyššou odolnosťou napríklad pre zásah tvrdých materiálov naberačiek a varešiek. Vždy ale odporúčame byť ohľaduplný voči prístrojom ako je tento. Nech nevydrží desať rokov, ale pokojne poslúži aj o 15 rokov.

Tefal cook4me+ multifunkčný hrniec, hodnotenie a fotografie

Ďalšou podstatnou inováciou je nádobka na stekajúcu paru. Voda sa skondenzuje na veku a po jeho vyklopení, napríklad po varení, alebo pri dokladaní potravín, steká do pántov. V tomto prípade je ale vytvorený kanálikový oblúk s výpustom do malej nádobky na ktorú upozorňuje aj farebný displej prístroja. Ale hlavne? To najdôležitejšie je displej  a databáza receptov, absolútna pomoc pri varení, sprievodca pridávaním surovín s možnosťou nastavenia počtu porcií, čo mení aj váhu a suroviny. Priamo vstavané recepty umožnia variť absolútne presne a pomýliť sa tak môžete len naozaj, ak robievate chyby. Hrniec má perfektne spraveného sprievodcu varením, s ohľadom na typy mäsa, surovín, na spôsob nakrájania, či v celku. Výrobca myslel na viacero detailov. Menej odvážnych ľudí v kuchyni tak môže potešiť výber receptov pre predjedlá, hlavné jedlá a dezerty.

Balenie prístroja

Hrniec označovaný tiež pod číslom CY851130 má tri rôzne farebné prevedenia. Biely, čierny alebo červený. V našom prípade v našej redakcii máme biely. Elegantný, veľmi pekný kúsok, opäť typ spotrebiča, ktorý môže tvoriť súčasť kuchynskej linky a ktorým sa pokojne radi popýšite. Nie je dôvod skrývať ho aj preto, že zrejme nájde uplatnenie v domácnostiach všade tam, kde ľudia chcú ušetriť. Opäť ide o zástupcu spotrebičov, ktorý musí potešiť uponáhľané utrápené matky, tak ako v našom prípade. Časovanie varenia, kedy nehrozí spálenie jedla zabudnutého na sporáku dovolí ponechá varenie napospas odpočítavaniu bez strachu o výsledok.

Tefal cook4me+ multifunkčný hrniec, hodnotenie a fotografie

Súčasťou balenia je prívodný kábel, ako aj kuchárska kniha, v ktorej je množstvo receptov, samozrejme prispôsobených na pochopenie v rámci ovládania na displeji. Ostatne o nič ťažké nejde. Slovenčina to istí.  V balení je aj košík na zeleninu s trojnožkou. Je určený na varenie v pare, ale pokojne aj na výrobu parených knedlí a buchiet.

Postrehy:

  • V zahraničí je už pár rokov známy, k nám sa dostáva v plnej sile teraz.
  • Vzhľadom na viaceré možnosti ovládania je časovač už samozrejmosťou, podobne ako funkcia Keep Warm, čo aj v preklade znamená udržiavanie teplého jedla aj po skončení varenia.
  • Vnútornú nádobu výrobca uvádza ako umývateľnú v umývačke riadu.
  • Funkcia odloženého štartu, takže si nastavíte, kedy zapnúť varenie, aby ste mali v určitom čase všetko pripravené.
  • Tlakové varenie zrýchľuje celý proces a jedlo je tak hotové skôr. Nie je to len marketingová fráza, ale reálny fakt, na ktorý si asi pomaly začneme zvykať. Najmä ak sú niektoré týždne uponáhľané viac.
  • Nemožno sa čudovať, prečo považujú povrch vnútornej nádoby za prednosť. Umýva sa naozaj ľahko. Platí to stále aj pri tomto modeli.
  • Vrchnák je odklápací, nie odnímateľný. Po zaklapnutí a pootočení stredovej časti vrchnáka vidíte ikony zámku odomknutého a zamknutého. V rukách je tak cítiť kovový zvuk, aj posun tvarovanej hlavice vo vnútri, ktorá pevne hrniec uzatvára. Ide o zatváranie, ktoré umožňuje variť pod tlakom. Tlakový výpust je riešený dizajnovo trochu inak ako pri iných modeloch, no v princípe funguje rovnako. Prístroj má tlakovú poistku, takže sa nemusíte báť nepríjemných zážitkov. Možno má na tej dôvere v neho podiel aj ten spôsob zatvárania. Cítite skrátka v rukách, že niečo pevne zaklápa a zapadá na svoje miesto, takže potom má byť varenie bez ťažkostí.

Tefal má k všetkému popísanému aj slušné video. Možno viac ako čítať, je vidieť niektoré popisované prvky na vlastné oči. Displej, spôsob ovládania, spôsob varenia, nápoveda, spôsob uzatvárania a pod.

Multifunkčný hrniec Cook4Me+

Modelu Cook4Me+ sa budeme venovať ešte v niektorom z našich článkov. Jednoducho preto, že chceme a tiež si zaslúži niekoľko fotografií pri práci. Používateľa si získa materiálovým vyhotovením, eleganciou, spoľahlivosťou, slovenským ovládaním na plne farebnom displeji, aj zvukovými efektami, ktoré oznamujú všetko potrebné od štartu, po koniec. Nemožno prehliadnuť všetky spôsoby varenia, funkčnosť, mobilnú použiteľnosť kdekoľvek bez väzby na sporák, či platničku.

Oficiálne stránky: https://www.tefal.sk/


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu