Tekvicové jadierka: ako ich využijeme a čím sú zaujímavé?

Pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by nemal rád tekvicové jadierka. A to je len fajn, preto tieto zázračné jadierka sú nielen chutnou maškrtkou, ale sú aj veľmi prospešné pre naše zdravie. Tekvicové jadierka sú skutočne veľkým zdrojom blahodarných látok. Obsahujú omega 3 a 6 mastné kyseliny, vitamíny E, C, K a B, železo, draslík, horčík, fosfor a vápnik.

Tekvicové semienka, zdravé jadierka

Využitie

Detox trávenia

Detoxikačné vlákniny v tekvicových jadierkach napomáhajú úspešne odstraňovať nečistoty z hrubého čreva. Tekvicové jadierka sú vhodné aj na odstraňovanie črevných parazitov. Rýchlo stráviteľné bielkoviny, ktoré sa v jadierkach nachádzajú stabilizujú cukor v krvi a tým napomáhajú k prevencii proti cukrovke.

Chudnutie

Síce sa vám to môže zdať divné, ale je to tak. Tekvicové jadierka podporujú chudnutie, avšak pomáhajú aj k väčšej účinnosti redukčnej diéty. Ak budete jesť tekvicové jadierka v malých množstvách počas celého dňa, udržia vhodnú hladinu energie a cukru v krvi.

Tekvicové semienka, zdravé jadierka

Efektívna ochrana proti prostate

Ak skonzumujete denne jeden pohár tekvicových jadierok, ako by ste si dali 1/5 odporúčanej dennej dávky zinku. Vďaka veľkému obsahu fytosterolov môže pravidelná konzumácia jadierok zmierniť zväčšenie prostaty. Taktiež môže pomôcť pri prevencii zväčšenej prostaty a vzniku rakoviny prostaty. Tekvicové jadierka zvyšujú množstvo spermií a chuť na sex u mužov. Taktiež blokujú tvorbu dihydrotestosterónu a môžu byť nápomocné v boji proti vypadávaniu vlasov.

Proti stresu

Tekvicové jadierka vám dokonca môžu pomôcť aj keď máte zlú náladu, ste nervózni, či napätí. Obsahujú totiž tryptofán, ktorý je nevyhnutný na produkciu hormónov zodpovedných za reakciu na stres, či náladu.

Prevencia srdcových chorôb

Tekvicové jadierka sú skvelým liekom na srdcovo – cievne choroby – znižujú hladinu cholesterolu a znižujú krvný tlak. Aj v prípade rôznych zápalov pomáhajú, napríklad pri ťažkostiach kĺbov. Navyše, tekvicové jadierka majú antivírusové, protiplesňové a antibakteriálne účinky.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu