TOP 5 výhod prečo je nafukovacia vírivka lepšia než stavaná

Vírivka, jacuzzi, či whirpool. Na Slovensku sa jej povie rôzne a aj ponuky kúpania sa v tomto druhu bazéna používajú rôzne názvy. V každom prípade je to stále ten malý priestor naplnený s vodou, ktorý má hlavne relaxačné účinky. Vírivky si už nejaký čas spájame s luxusom a pohodlím. Zaobstarať si ich však v posledných rokoch vôbec nie je cenovo náročné.

nafukovacia vírivka

Po minuloročnom príchode nafukovacích víriviek na trh dokonca môžeme hovoriť o ešte lepšom sprístupnení tohto druhu sortimentu. Môžu sa zdať, že sú náchylnejšie na údržbu, materiál môže byť veľmi ťažký a ťažko skladný, avšak je tomu naozaj tak? Zhodnotili sme TOP 5 dôvodov, prečo by sme mohli nafukovaciu vírivku považovať za lepšiu voľbu, ako vstavanú.

Prečo môže byť nafukovacia vírivka lepšia než vstavaná?

1. Inštalácia

Vstavaná potrebuje odborníka na inštaláciu, murára na osadenie, inštalatéra na pripojenie a aj elektrikára, ak máte špeciálne požiadavky na prívod energie. Nafukovacia, pokiaľ si vyberiete model s ideálnym riešením veľkosti, konštrukcie a tvarovania, ktoré vám bude vyhovovať, sa dá postaviť oveľa ľahšie a nie je na to nutné vlastniť diplom, alebo mať za sebou prax.

2. Konštrukcia

Rozdiel najpodstatnejší je v konštrukcii vírivky. Na vstavanú potrebujete vhodný priestor, všetky prívody, výstavba miesta je dlhšia a náročnejšia. Je nutné počítať s vyššími nákladmi pri osadení, pri ľuďoch a aj trvá to dlhšie. Vstavaná má viac dielov, ktoré ak sa pokazia, ich výmena je ťažšia. Údržba nafukovacej prenosnej vírivky je nakoniec predsa len jednoduchšia.

3. Keď zavadzia, ide preč

Nafukovacia prenosná vírivka má jednu nespornú výhodu. V prípadoch, kedy nemáte veľký priestor napríklad v zimnej záhrade, či na terase, viete ju presunúť, alebo celkom zbaliť. Ak akokoľvek zavadzia a nemá využitie, dá sa zbaliť a skladovať niekde mimo dohľad. Vstavaná sa nedá skryť a vyžaduje si plachty a zakrytie počas zimy. Práve zimné mesiace sú pre vonkajšie vírivky najhoršie a niektoré súčasti vnútornej konštrukcie môžu zle znášať zmeny teploty.

4. Nafukovacia vírivka je lacnejšia

Nafukovacie prenosné vírivky sú skvelé určite aj preto, že stoja len pár stoviek eur. Vstavané si vyžadujú mimo nákladnú konštrukciu dostatočne veľké vozidlo na prevoz. Samozrejme, niečo také vyvolá rozruch medzi susedmi, no hlavne to niečo stojí. Stavitelia, inštalatéri, všetky náklady okolo. Pokiaľ sa poznáte a viete, že vírivka nie je ten najväčší sen a neudrží si vás tak silno, ako niektoré iné sny, možno jednoducho viete, že vyhadzovať 1500 EUR alebo 400 EUR je skrátka podstatný rozdiel. Cenové hladiny sú ale v tomto prípade naozaj len orientačné.

5. Ľahšie ju predáte

Poznáme to. Kúpime niečo, po čom snívame, avšak nakoniec nás to neuspokojí tak veľmi, alebo tak často, ako sme predpokladali. Niekto túži po výdobytkoch modernej doby, ale nemusí ho tento výdobytok tak uspokojiť. Oveľa výhodnejšie sa vtedy javí rozmyslenie si záujmu o túto modernú vymoženosť, ak ju je možné bez problémov a búrania odstrániť, či predať. Nafukovacia vírivka sa naozaj dá oveľa ľahšie predať, ako klasická vírivka. Výhodná cena zaujme, skladnosť a váha sú tiež výhodou pre ktorú je preprava vírivky vyriešiteľná osobným autom bez nutnosti hľadať nákladné taxi s dostatočne veľkým priestorom.

Ak teda zvažujete prenosnú nafukovaciu vírivku, vyberajte ju najmä podľa toho, či vám ponúkne dostatočný priestor a zážitok, aký od takéhoto zariadenia hľadáte.

foto: Pinterest


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu