4 veci, bez ktorých sa váš home office nezaobíde

Home office je stále častejšie ponúkaným benefitom mnohých zamestnávateľov a z domova pracuje tiež značná časť nezávislých profesionálov. Či už ste z domu pracujúci zamestnanec či freelancer, prečítajte si niekoľko tipov, ako si v pohodlí domova vytvoriť efektívne pracovisko.

home office

PC alebo notebook

Priemerná životnosť stolových počítačov sa pohybuje medzi troma a ôsmimi rokmi, u notebookov je táto doba ešte kratšia (od dvoch do piatich rokov). Nehovoriac o postupne, nezadržateľnému zastarávaniu hardvéru a jeho výkonu. Vo väčšine prípadov sa neoplatí za každú cenu zachraňovať staré železo – a je výhodnejšie investovať do nového prístroja.

Voľba medzi notebookom a PC záleží na vašich prioritách. Stolný počítač ponúka väčšie pohodlie a efektivitu pri práci, notebook vám zase umožní väčšiu mobilitu (môžete si ho vziať na schôdzku s klientom aj na cesty).

Tlačiareň

Kvalitná tlačiareň je v domácej kancelárii nutnosťou. Bez nej faktúry, zmluvy ani e-maily nevytlačíte. Ak chcete mať istotu, stavte na tlačiarne a náplne do tlačiarní od overených značiek. Pri výbere tonera vždy zohľadnite predovšetkým jeho výťažnosť – tento údaj vám prezradí, koľko strán tlačiareň vytlačí, a vy tak získate predstavu o výsledných tlačových nákladoch. Zakúpiť si môžete aj alternatívny toner, vďaka ktorému môžete ušetriť až 40% nákladov na tlač.

Externý disk

Externý disk je zariadenie, ktoré príde vhod aj v dobe cloudov. A to hneď z dvoch dôvodov. Jednak vám umožní bezpečne zálohovať všetky dáta i programy pre prípad, že by váš počítač vyhorel alebo ho napadli hackeri, jednak ho vďaka tomu ľahko prenesiete z A do B a následne pripojíte k akémukoľvek počítaču. Budete tak značne mobilný, aj keď máte doma stolný počítač.

Kvalitné a bezpečné pripojenie k internetu

Bez prístupu k mailom, súborom uloženým v cloude alebo internetovému vyhľadávaču si väčšinou maximálne uvaríte kávu a pohľadom z okna skontrolujete, kto zo susedov nevie parkovať. Pri práci z domova je stabilné pripojenie k internetu nevyhnutnosť. Preto pravidelne vymieňajte svoj router aj modem. A ak používate káblové pripojenie, tak i kábel.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu