Aké máte možnosti ak sa na vašej sedačke začína prejavovať jej vek?

Dominantou každej modernej obývačky je sedacia súprava. Úmyselne sme napísali, že sa to týka moderných obývačiek, keďže kedysi boli jednoznačnými dominantami obývacie steny. Boli totižto veľké ako skutočná stena.

Obývačka a sedačka

Prehoz na sedaciu súpravu vám poslúži viacerými spôsobmi

Avšak obývacie steny sa postupne zmenšovali a naopak, práve sedacie súpravy sa zväčšovali. Dnes už nie sú výnimkou priestranné sedačky v tvare písmena U, zatiaľ čo moderné obývacie steny sú skutočne minimalistické.

Sedacie súpravy taktiež zvykneme meniť častejšie ako obývacie steny. Predsa len, slúžia nám denne a to sa vie na ich stave prejaviť. Pokiaľ je opotrebovanie vidieť len na čalúnení, môžete skúsiť nedostatky zakryť pomocou praktických prehozov na sedacie súpravy. Takýto prehoz dokáže oživiť vašu obývačku a v prípade potreby poslúžiť ako deka. Pestrý výber farieb zaručí, že sa hodí do každého interiéru. Aj do toho vášho.

Dáte starej sedačke druhú šancu alebo si kúpite novú?

Ďalšou možnosťou je nechať si svoju sedačku prečalúniť. To je vhodné riešenie ak sedacia súprava nie je vysedená, vyhovuje vám jej veľkosť a dizajn. Po prečalúnení bude vyzerať ako nová. Alebo ste usúdili, že je čas na novú sedačku?

Ak je vaša stará sedacia súprava v zlom stave nielen v ohľade čalúnenia, ale z dlhoročného používania je aj vysedená, či je inak poškodená, vtedy je ideálny čas na rozlúčenie sa s ňou a na kúpu novej. Môžete si napríklad pozrieť ponuku moderných sedačiek z Bratislavy.

Čo by malo byť prvým rozhodnutím pri výbere novej sedačky? Jej tvar. Zvolíte klasický „trojsed“ alebo rohovú sedačku v tvare písmena L, či spomínaného U? Ďalšie rozhodnutia sa celkom určite budú týkať toho, či má mať nová sedačka aj úložný priestor a či má byť rozťahovacia, aby mohla poslúžiť aj na spanie. A v neposlednom rade bude potrebné zvoliť si materiál a farebné prevedenie.

Zdroj obrázka: Autor: Followtheflow / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu