Ako zistíte či doma potrebujete odvlhčovač vzduchu?

Po celom dni v práci prídete konečne domov. Chcete si oddýchnuť, no odrazu zacítite akýsi zápach. Nemusí byť intenzívny, možno ho budete cítiť len na niektorých miestach. Vlhký vzduch v domácnosti môžeme označiť za nepríjemný. Takýto vzduch je pre nás, a najmä pre alergikov, zároveň nezdravý. Ako spoznáte, že máte doma vlhký vzduch?

odvlhčovač vzduchu

Existujú tri jednoduché znaky, podľa ktorých spoznáte, že máte doma vlhký vzduch. Ak sa skutočne presvedčíte o tom, že tento problém doma máte, vaším novým pomocníkom v domácnosti sa stanú odvlhčovače vzduchu. Kedy ich budete skutočne potrebovať?

Výskyt plesní

V miestnostiach s vysokou vlhkosťou sú perfektné podmienky na rast plesní, ktoré môžu spôsobovať nepríjemný zápach. Plesne sa vedia rýchlo rozširovať, preto je potrebné zabrániť ich vzniku. Nebezpečné môžu byť najmä pre alergikov. Najčastejšie ich nájdete v podobe malých zelených okrúhlych fľakov na stropoch, v rohoch stien či na podlahách.

Zarosené okná

Príliš veľa vlhkosti spôsobuje zarosenie okien, zrkadiel a iných sklenených prvkov. V kuchyni pri varení vzniká veľa vlhkosti, preto je pravdepodobné, že okná budete mať zarosené. Vyriešite to tým, že skrátka otvoríte dokorán okno a budete vetrať. Ak však máte zarosené okná aj v miestnostiach mimo kuchyne a kúpeľne, môže to byť znak zvýšenej alebo vysokej vlhkosti.

Vlhká pivnica

Pivnice alebo suterény sú známe tým, že sa v nich drží vyššia vlhkosť. Ak v nich pravidelne vetráte, problém s vlhkosťou nie je taký závažný. Ak v nich však okná nemáte a pivnica je prepojená so schodmi, na schodoch môžete časom badať známky plesní. Zároveň sa môže z pivnice šíriť silný alebo slabý zápach.

Ak máte doma miestnosť, ktorá má vysokú vlhkosť a plesne, odvlhčovač vzduchu jednoznačne potrebujete. Čistička vzduchu vám zase môže pomôcť vyriešiť nepríjemný zápach v domácnosti.

Zdroj obrázku: Creative Cat Studio / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu