Moderná obývacia izba pod taktovkou HAY a Muuto

Ak je vaším cieľom vytvoriť z obývacej izby zenové miesto vyžarujúce pokoj a uvoľňujúcu atmosféru, potom určite stavte na škandinávsky štýl. Hodí sa predovšetkým do presvetlených otvorených priestorov, v ktorých nebude pôsobiť ťažkopádne ani rušivo, naopak s prostredím splynie do jedného koherentného celku.

Škandinávsky dizajn je totiž obľúbený predovšetkým sofistikovane jednoduchými líniami, dôrazom na kvalitné materiály a celkovú estetickú čistotu. Tieto kvality sa ale zároveň nevylučujú s praktickosťou a precíznym spracovaním.

Značky, ako je HAY alebo Muuto, ponúkajú veľké množstvo produktov v neodolateľnom dizajne. Stačí sa zamyslieť nad preferenciou, či sa k vášmu viac harmonickému štýlu hodí značka Muuto, alebo radi experimentujete s výkríkmi farieb a stavíte na sviežejší dizajn HAY. Ich portfólio je veľmi bohaté na rôzne dizajnovky, preto vás prevedieme najväčšími bestsellermi.

Moderná obývačka

Zdroj: DesignVille.sk

Pohovky sú základ

Sedacie súpravy bývajú spravidla najväčším kusom nábytku v obývacích priestoroch, výberu preto venujte veľkú pozornosť, znateľne tým ovplyvníte náladu miestnosti. Ovplyvníte ju odtieňom, materiálom aj líniami. Pre čo najvzdušnejší efekt je radno vyberať pohovku posadenú vyššie na subtílnej podnoži, ktorú nájdete v kolekcii Outline od Muuto. Už od svojho uvedenia je kolekcia synonymom precíznosti, akú len škandinávsky dizajn môže nadobudnúť.

Moderná obývačka

Zdroj: DesignVille.sk

S dostupnosťou v odolných látkach alebo koži predstavuje neobmedzené spektrum možností presne na mieru interiéru. Neodolateľný kontrast veľkoryso nadýchaných sedákov a ostrých línií len potvrdzuje obľubu, ktorej sa kolekcia pohoviek, kresiel a leňošiek teší.

Nie inak je na tom aj kolekcia Quilton od značky HAY, ktorej proporcie jednoznačne lákajú k nebezpečne vysokej dávke pohodlia. Napriek tomu, že tieto kúsky nie sú posadené na subtílnej podnoži, ťažkopádne tiež nepôsobia. Predovšetkým vďaka minimalistickému dizajnu a uspokojivo mäkkému prešívaniu sedacej časti, ktoré dalo celej kolekcii aj názov.

Pohovky Quilton ponúkajú širokú škálu konfigurácií, materiálových prevedení aj štýlovo ladiacich doplnkov v podobe vankúšov a priestranných otomanov. Všetky prevedenia navyše na DesignVille nájdete prehľadne zoradené na stránke kolekcie Quilton. Ak túžite po ešte väčšej dizajnovej čistote, určite preskúmajte aj kolekciu Mags pýšiacu sa rovnakými vlastnosťami ako Quilton.

Konferenčný stolík s pohovkou vytvorí perfektné duo

Konferenčné stolíky spolu so sedacími súpravami vedia vytvoriť zaujímavý dialóg. Dokážu pridať dotyk prírodného materiálu alebo farby, podľa potreby interiéru. Veľmi elegantným stredobodom sa stane stolík z kolekcie Around od Muuto. Na prvý pohľad zaujme praktickým lemovaním okolo dosky stola, ktoré nenechá jediný predmet spadnúť cez okraj. Monochromatické stolíky sú k dostaniu v niekoľkých veľkostiach a okrem drevených aj v príjemných pastelových odtieňoch. Jednoduchosť a prirodzená kresba materiálu srší aj zo stolíkov Bella alebo Slit Wood od HAY.

Moderná obývačka

Zdroj: DesignVille.sk

Pokiaľ naopak fandíte kovu a sýtejším odtieňom, venujte zvýšenú pozornosť kolekcii Tray Table aj od HAY. Okrem neutrálnych odtieňov kolekcia skrýva nejedno prekvapenie v podobe sviežich farieb alebo odnímateľných tácok pre čo najľahšie používanie. Šťavnaté odtiene hľadajte aj medzi DLM stolíkmi s praktickým držadlom tiež od HAY. Vďaka svojej výške aj subtílnejším rozmerom sa hodí predovšetkým medzi jednotlivé kusy sedacieho nábytku.

Kreslo – posledný krok k ultimátnemu pohodliu

V žiadnej obývacej izbe by nemalo chýbať kreslo ako zdroj pohodlia i súkromia pre nespočetné množstvo činností. Značky HAY a Muuto ich v portfóliu majú hneď niekoľko. Veľmi zaujímavým dizajnérskym počinom sú kreslá Uchiwa kopírujúce línie japonských vejárov. Vysoká chrbtová opierka spolu s pohodlným polstrovaním zaistí, že sa vám nebude chcieť z útrob kresla preč. Dizajnovo ladiaca opierka nôh zážitok ešte umocní.

Nadmiera pohodlia je tiež hlavnou vlastnosťou kolekcie AAL, predovšetkým jej zástupcom AAL Soft, ktorých polstrovanie je ešte mäkšie, než u klasickej, aj tak veľkoryso pohodlnej, varianty. Ďalšou prednosťou kolekcie je rozsiahle množstvo podnožia, zvolíte teda na mieru zvyšku miestnosti aj využitie. Okrem klasických drevených je kreslo opatrené aj kovovou otočnou podnožou pre viac možností. S otočnou podnožou sa pohráva aj dizajn kresiel Dorso, ktoré sa tým stanú veľmi zaujímavým kúskom, ktorý na sebe nedá poznať, že sa s kľudom hodí aj k pracovnému stolu.

Dizajnovanie celého priestoru potom môžete zavŕšiť výberom textilu, teda predložiek, vankúšov a prehozov, ktoré celý priestor zviažu dohromady v jeden unikátny štýlový celok. Zaujímavou voľbou budú napríklad taktilné koberce Pebble Rug od Muuto, skombinované so zaujímavými farbami vankúšových kolekcií Dot alebo Outline.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu