Ako zútulniť a skrášliť príbytok tou správnou sedačkou

Sťahovanie, rekonštrukcia, prerábanie domu či bytu nie je žiadna jednoduchá záležitosť na krátky čas. Ak sme to zažili, vieme, že ide o proces náročný a dlhodobejší. O to viac nás potom teší konečný výsledok, keď si môžeme vychutnávať nové či vynovené bývanie. Súčasťou toho zvykne byť aj kúpa nového nábytku do domácnosti, napríklad sedacia súprava. Jej výber by sme mali dobre zvážiť, pretože nenadarmo sa hovorí, že sedacie súpravy sú srdcom obývačky.

Sedačka v interiéri

Klasická či rohová? Menšia alebo väčšia? Vyberajme s rozumom

Vybrať sedaciu súpravu, ktorá bude tou pravou v našej obývačke, nie je vôbec jednoduchá záležitosť, hoci by sa to na prvý pohľad mohlo zdať, keďže o tento kus nábytku rozhodne núdza nie je. Lenže nie je sedačka ako sedačka a existujú isté nepísané pravidlá, ktoré by sme pri jej kúpe mali rešpektovať.

V prvom rade je potrebné zohľadniť a následne prispôsobiť veľkosť sedacej súpravy veľkosti obývačky a jej štýlu. Možno šťastnejší sú tí, ktorí majú dostatočne veľkú obývaciu miestnosť, a tak môžu siahnuť aj po rohových sedacích súpravách. Tento typ sedačiek je momentálne veľmi populárny, nakoľko ponúka dostatočné miesto na sedenieúložný priestor.

To správne kreslo na relax

Každý má rád pohodlie, oddych a tak trochu občas ničnerobenie. Je to úplne samozrejmé, keďže nie sme stroje a potrebujeme si aj odpočinúť po ťažkom a namáhavom dni. A aby sme si tieto vzácne okamihy mohli naplno užívať v pohodlí svojho domova, je dôležité vybrať si to pravé kreslo na relax.

Aj s týmto kúskom nábytku sa vieme dokonale pohrať, ak nám to opäť umožní veľkosť miestnosti, v ktorej kreslá budú a, samozrejme, popritom zohľadníme aj samotný štýl izby. Zvážme aj to, či budeme v kreslách oddychovať len chvíľu, alebo tráviť v nich dlhší čas sledovaním televízie, či s obľúbenou knihou. O to viac by mali byť kreslá pohodlnejšie, aby nám poskytli maximálny komfort pri sedení.

Aj naše steny chcú byť pekné

Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása a niekedy menej, je viac. Samozrejme, každý máme svoj osobitý štýl a každému sa páči niečo iné. Výnimkou nie sú ani doplnky do domácnosti, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad aj tapety.

Existuje množstvo rôznych tapiet so zaujímavými motívmi, ktoré možno prispôsobiť danej miestnosti, tapety sú vynikajúcim bytovým doplnkom a dokážu skrášliť a zútulniť jednotlivé miestnosti. Tými správnymi dekoráciami určite nič nepokazíme. Naopak, dodáme nimi svojmu príbytku ešte väčší šmrnc.

Zdroj obrázka: Photographee.eu / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu