Otestovali sme odpudzovač hlodavcov Deramax profi. Určite nesklame

Deramax je česká značka, ktorá sa na mnohých miestach pýši dlhoročnou úspešnosťou. Každý rok priebežne kúpime jeden výrobok, ktorý sľubuje rovnaký efekt. Vždy niečo lacnejšie, slabšie, no buď ide o príliš mäkké plasty a zvuk, ktorý počujete aj vy, alebo výrobok, ktorý síce hlodavce odplaší, no len do inej časti domu. Deramax má svoje kvality, aj vyššiu cenu, kvôli ktorej sme ho dosiaľ nekupovali. Vždy sme boli za názor, že aj medzi cenovo dostupnými riešeniami musí byť niečo fungujúce. Určite áno, no po nasadení Deramaxu sa stratila myš nie len na povale chalupy, ale aj v ďalších priestoroch, kam sa zvykli uchýliť vyplašené z povaly. Dnes nám Deramax Profi preventívne tiká ako hodinky na jednom mieste.

Deramax odpucovač myší, kún a iných hlodavcov a šeliem

Prvé dojmy z plašičky, či odpudzovača Deramax Profi

Celkom prvé dojmy pri rozbalení boli rôzne. Prístroj je veľmi ľahký. Profi verzia nie je na batérie, takže potrebuje napájanie. No pripojená kartička sľubuje veľmi nízku spotrebu a vysoký výkon. Dovolíme si tomu dôverovať, najmä ak je výrobca nie v Číne, ale v susednej republike a pod touto značkou naozaj hrdo vystupuje. Kupovaná v obchode ESAT.sk, v ktorého ponuke sú aj batériové verzie.

Pri tej Profi, ktorá je napájaná cez 12v adaptér a je teda nutná aj klasická elektrická zásuvka. Ak nemáte zásuvku priamo na mieste, kde chcete prístroj spustiť. v ponukách existujú aj predlžovačky na 5 metrov alebo 20 metrov. Samotný prístroj pôsobí väčšie, než je na obrázku, prípadne v porovnaní s inými podobnými prístrojmi. Po zapojení tiká ako nástenné hodiny. Je to drobné ťukanie, ktoré nepôsobí až tak rušivo, keďže naozaj pripomína hodiny. Nie je to ale ideálne do spálne. Ako zapnutý prístroj pre človeka nevydáva žiadne iné zvuky. Ak si prístroj priložíte bližšie k uchu, počuť ostrý piskot, ktorý je však naozaj ťažké s istotou rozoznať. Zapnutý prístroj nevadí ani psovi, ktorý bežne spáva v dielni, kde je plašička / odpudzovač umiestnený.

Odpudzovač myší, potkanov, aj kún s úspechom

Výrobca garantuje účinok proti myšiam, kunám a potkanom. S kunami skúsenosti nemáme, za to nie na stálo obývaná budova hlodavcov priláka skôr. Je možné, že váš škrečok v klietke sa zblázni, no nemáme škrečka a tak sme tento jav nemohli otestovať. Na myši pôsobí presne tak, ako sme očakávali. Testované miesta a jedlé nástrahy sú po nasadení Deramaxu od prvého dňa nedotknuté. Nedotknutý je aj tvrdý syr nasadený ako lahôdka ako pre pána domáceho, tak aj pre nevítaných hostí. Zostáva nedotknutý. Je celkom možné, že počas zimných mesiacov bude možné plašičku vypnúť, keďže nebude pravdepodobné, aby sa do chalupy sťahovali ďalšie myši. Sľúbená nízka spotreba je nepochybne potešujúcim prvkom.

Ľahká obsluha, minimálne pohyblivé časti, žiadne ovládacie prvky a ľahká inštalácia, sú určite prednosťami. Konštrukcia umožňuje uchytenie na dve skrutky kamkoľvek na podložku, alebo rovno na stenu. Postačiť dokonca môže aj jediná skrutka. Na viacizbové stavby, kde priestory oddeľujú hrubé múry, sa odporúčajú aj tri prístroje, keďže odpudzovač má dosah aj nad 400 m2, no znižujú ho múry a konštrukcia.

Deramax Profi patrí medzi spoľahlivé výrobky

Bežne a radi sa podelíme o skúsenosti so spotrebičmi, náradím, vychytávkami a pomôckami. Deramax je príkladom plašičky, respektíve odpudzovača, ktorý môže byť zapnutý a vy v rovnakej miestnosti. Nepredstavuje riziko pre vás, alebo vášho psa a dieťa. Aspoň na testovaných členov domácnosti nemalo pôsobenie žiaden efekt a o jeho inštalácií tak povediac ani netušia. V tejto chvíli je pre nás už len otázkou, koľko rokov výrobok vydrží.

Doplnenie: január 2021

Zaujímavou bola skúsenosť, pri ktorej Deramax plašič myší nasmerovaný priamo do medzery v rozrobenom sadrokartóne, nevyplašil zvedavú myš. Myš vykukujúca z medzery na zapnutý plašič cca vzdialený asi len 30 cm od jej hlavy, nezapôsobil. Na túto konkrétnu myšku to nezabralo a provokačne sa prišla pozrieť na Deramax z blízka. O tom, či môže byť myš hluchá, však nemáme jasné poznatky.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu