Spestrite si svoje bývanie atraktívnymi kobercami

Koberce sú skvelým doplnkom domácnosti už dlhé roky a inak to nie je ani v dnešnej modernej dobe, kde sa v bývaní preferuje najmä čistý a uhladený štýl. Pekný koberec môže skutočne oživiť celý priestor v obývačke či detskej izbe. Metrážne koberce a ďalšie typy sa aj dnes považujú za užitočný doplnok, ktorým si môžete “zatepliť” svoju podlahu.

Deti koberec

Okrem toho, že koberce dokážu izolovať podlahu od chladu či tlmiť zvuk, môžu sa pre vás stať originálnym dizajnerskym kúskom, ktorý vám budú všetci závidieť. Koberce však môžu slúžiť aj na edukatívnu činnosť pre tých najmenších.

Detské koberce

Väčšina z vás si pravdepodobne pri detskom koberci predstaví koberec, na ktorom je nakreslené veľké mesto a kopa ulíc. Tento typ detských kobercov totiž poznáme aj z našich detských čias. Dnešné detské koberce sú však oveľa kreatívnejšie a mnohé okrem krásnych kresieb, ktoré potešia vašich najmenších, majú aj edukatívny účel. Výber je skutočne široký a sme presvedčení, že aj vy nájdete ten správny koberec pre svoje deti.

Ak však chcete, aby vám tieto koberce vydržali čo najdlhšie, je potrebné sa o ne aj patrične starať.

Ako sa starať o koberce?

Ak vašu podlahu zdobia metrážne koberce či iné druhy, je potrebné sa o ne aj pravidelne starať a čistiť. Tu si môžete vybrať z dvoch ciest, a to je mokrá cesta a suchá cesta .

Čistenie koberca mokrou cestou

Čistenie mokrou cestou znamená použitie vody v kombinácii s čistiacim prostriedkom na vlnu, alebo pomocou špeciálnych prostriedkov určených na čistenie kobercov.

Čistenie suchou cestou

Čistenie kobercov suchou cestou je skôr len alternatívou v tom prípade, že nie je možné čistenie pomocou mokrej cesty. Na koberec sa najčastejšie nasype špeciálny prášok, ktorý je potrebné rozotrieť po celom koberci a niekoľko minút nechať pôsobiť. Následne je potrebné celý koberec povysávať.

Zdroj obrázka: Oksana Kuzmina / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu