Všimli ste si, ako klasické kľúče na vchodové dvere postupne ustúpili do úzadia? Nielen na panelákoch či bytovkách, ale aj na kancelárskych budovách alebo garážach sú čoraz populárnejšie a využívanejšie čipy určené na otváranie brány. Priam ideálnym riešením je bezdotykové ovládanie vchodových dverí prostredníctvom vstupnej karty či čítačky čipov. Tieto riešenia, ktoré sú z pohľadu hygieny bezpečnejšie, sú aj z dôvodu súčasnej situácie v kurze. Veď v roku 2020 stúpol záujem o takéto riešenia o 67 percent!
V dobe, ktorú v súčasnosti žijeme, si ešte viac uvedomujeme význam a dôležitosť hygieny. Je správne sa chrániť nielen pred ochorením Covid-19, ale aj inými vírusmi či infekciami, ktoré sa šíria napríklad aj chytením infikovaného predmetu. Je to nielen o umývaní rúk, ale aj o snahe vyhnúť sa v maximálnej možnej miere kontaktu s predmetmi, ktoré predtým chytali desiatky ľudí. A týka sa to aj vchodových dverí či garážových brán. Aj preto sú dnes preferované také vstupné dvere, ktoré majú v sebe zabudované či už ovládanie na čip, alebo na kartu. Jednoducho také dvere, pri ktorých sa minimalizuje priamy kontakt a ideálne sa aj samé otvoria bez toho, aby ste sa ich museli chytať.
Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk
Ako sme už spomenuli, záujem o takéto riešenia stúpol o 67 percent. Zdravie je najvyššou prioritou a je logické, že napríklad aj firmy sa snažia urobiť svoje administratívne sídla či kancelárie čo najviac bezdotykové, pretože si nemôžu dovoliť, aby im pre chorobu vypadli zamestnanci. Vždy však treba myslieť na ľudský rozmer a zdravie, a to bez ohľadu na to, či ide o firmu a jej kancelárie, správcu či spoločenstvo bytového domu, alebo združenie majiteľov garáží. Má totiž zmysel hľadať aj iné riešenia, ktoré kladú dôraz na hygienu.
Pri výbere vchodových dverí sa pozeráme na niekoľko atribútov – kvalita a pevnosť, bezpečnosť a systém otvárania. Ideálnym scenárom je určitá súhra medzi týmito atribútmi. Tak napríklad hliníkové vchodové dvere spĺňajú parametre vzhľadu, pevnosti i odolnosti, pri výbave s bezpečnostnými prvkami poskytujú vysokú mieru ochrany majetku, a tiež do nich môže byť zabudované bezdotykové otváranie. V prípade bezdotykového otvárania môže ísť o viacero systémov. Asi najčastejšie je čipové ovládanie, aké bežne poznáme z bytoviek. Výhodou čipov oproti kľúčom je, že sa môžu v určitom časovom úseku hromadne vymeniť, čím eliminujete prístup do bytovky bývalým majiteľom bytov, alebo v prípade horšieho scenára neželaným osobám. A taktiež neriskujete, že niekto neopatrným zaobchádzaním napríklad zlomí klasický kľúč vo vchodových dverách.
Ešte možno lepším riešením sú vchodové karty, ktoré podobne ako pri platení v obchode len priložíte k dverám. A sofistikovanejšou voľbou sú čítačky na odtlačky prstov. V prípade bytoviek či kancelárskych budov sa takto do systému nahrajú odtlačky osôb, ktoré majú povolený vstup. Prakticky úplne sa tým eliminuje riziko vstupu neželanej osoby.
Zdroj obrázka: Lomax-brany.sk
Éra bezdotykového ovládania neobišla ani garážové brány, kde je tiež témou to, ako zabezpečiť bezpečné a hygienické otváranie. V prípade veľkých garážových státí, ktoré sú napríklad súčasťou bytoviek či administratívnych budov, tiež nie je úplne ideálne, aby si všetci otvárali dvere fyzicky a museli sa ich dotýkať. A rovnako to, samozrejme, platí aj pri garážach v rámci rodinných domov. Je oveľa pohodlnejšie, rýchlejšie a v zime napríklad v chladnom počasí aj bezpečnejšie pri prevencii voči prechladnutiu či pádu, otvoriť si bránu bezkontaktným spôsobom. To isté, samozrejme, platí aj vtedy, keď ráno vychádzate zo svojej garáže a odchádzate do práce, pričom cenná je každá sekunda.
V tomto prípade je pre či už sekčné garážové brány, či posuvné garážové brány riešením otváranie na diaľkové čipy. Majiteľ vlastní čip, ktorým si z pohodlia auta a bez toho, aby musel vychádzať von či čohokoľvek sa dotýkať, otvorí bránu. Tiež je to oveľa rýchlejšie a hygienickejšie riešenie, ktoré je v súčasnosti v móde a na vzostupe. Aj v tomto prípade hovoríme o prepojení technológií – vysokokvalitných garážových brán s bezdotykovou technológiou v podobe čipov.
0 komentárov