Úložné priestory vo všetkých možných variáciách

Výber nábytku možno nie je obľúbenou činnosťou mnohých z nás, no s tými správnymi tipmi a radami to môže byť oveľa jednoduchšie. Vďaka rozmanitosti produktov na trhu a dizajnu je možností viac než dosť. Je však potreba sa pri výbere zamerať nielen na vzhľad, ale taktiež na praktickosť a kvalitu, ktorá vám zaručí dlhú životnosť.

Úložný priestor

Zdroj obrázku: {alexilena} / Shutterstock.com

Na veľkosti záleží

Či už rekonštruujete alebo zariaďujete príbytok po prvýkrát, je dôležité riadiť sa základným faktorom, ktorým je veľkosť, a to najmä v prípade, ak máte k dispozícii menší priestor. Nemusíte byť bytový architekt alebo dizajnér, postačí vám len praktické uvažovanie. Úložné priestory sú viac-menej nutnosťou každej domácnosti, preto je dôležité voliť také kúsky, ktoré sú praktické nielen svojim použitím, ale aj veľkosťou. Ako napríklad rohové šatníkové skrine. Vďaka rozmerom si svoje miesto nájdu nielen v kráľovsky veľkom dome, ale aj v drobnej garsónke.

Nekonečno výhod

Plusom je v tomto prípade bezpochyby rohový typ, ktorý vám ušetrí dostatok miesta. Skríň a ich typov je dnes na internete skutočne nespočetne, no čo sa týka veľkosti, rohové šatníkové skrine jednoznačne vedú. Nezaberú príliš veľa miesta, ako napríklad vstavané skrine, ktoré nie sú príliš využiteľné v menších priestoroch a garsónkach.

Nezabudnite na materiál

Keď dôjde na výber nábytku, vo všeobecnosti je najdôležitejšia kvalita. V tej sa totiž odrazí samotná životnosť vami zvoleného produktu. V tomto smere preto nie je vždy rozumné staviť na to, čo je lacnejšie. Môže sa totiž stať, že vám výrobok vydrží sotva pár mesiacov, než bude potreba vymeniť ho za nový. U skríň je tento bod nesmierne dôležitý, pretože sa jedná o nábytok, ktorý kupujete na dlhšie časové obdobie – málokto si predsa skrine obmieňa každý rok. Číslom jedna je v tomto smere jednoznačne drevo. Prvé miesto si drží už pár desiatok rokov a rozhodne sa do neho oplatí investovať. Prináša dlhú životnosť a nestarnúci vzhľad, ktorý vnesie nový nádych do vášho domu.

Nestarnúca klasika

Ak hľadáte úložné priestory do obývačky alebo jedálne, potom môžu byť tou ideálnou voľbou zásuvkové komody. Či už potrebujete miesto pre knižky, obľúbené platne, obrusy alebo utierky, komody vám poskytnú dostatok priestoru. Patria medzi kúsky, ktoré len tak ľahko neopustia trendy bytového dizajnu, a to hlavne vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu, ktorý pridá kúzlo každej miestnosti. Zapadne skvelo do obývacej izby k televízoru alebo do spálne. Sú taktiež osvedčenou voľbou, ak napríklad nemáte dostatok miesta pre masívne skrine.

Úložný priestor

Zdroj obrázku: {Kristi Blokhin} / Shutterstock.com

Farebné usporiadanie

Tak ako u každého iného nábytku, aj u komody je potreba dbať na celkový výsledok, a to ako zapadne do priestoru. Ak sa napríklad chystáte zakúpiť novú komodu do obývacej izby, dajte si pozor, aby sa farebne a materiálovo príliš nebila s ostatným nábytkom, ako sú napríklad konferenčný stolík alebo nástenné police. Zvoliť sa samozrejme dajú aj farebnejšie a živšie kusy nábytku, ale to iba v prípade, ak je zbytok miestnosti ladený do neutrálnych farieb. V opačnom prípade by vám vznikla veľmi nevzhľadná dúhová kolízia.

Typov je veľa, stačí si vybrať

Zásuvkové komody pozná zrejme každý. Okrem nich je však možné nájsť aj komody kombinované, ktoré prinášajú spojenie klasických zásuviek a otvorenej priehradky, kde si môžete vystaviť všetky vaše obľúbené knihy alebo suveníry z cest. Dostupné sú taktiež komody s presklenými skrinkami, ktoré perfektne zapadnú do jedální. Či už sa rozhodnete pre klasický alebo kombinovaný model, nákup finálnej voľby vám jednoznačne spríjemnia zľavové kódy.

Vďaka nim ušetríte nemálo peňazí, ktoré môžete zase investovať do ďalšieho bytového zariadenia.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu