Budúcnosť bývania – inovácie v modulovom dizajne domov

Ekologický prístup k bývaniu a nárast alternatívnych spôsobov výstavby domov je posledné roky značne badateľný. Jednou z možností, ako bývať ekologicky a zmýšľať ekonomicky, je výstavba modulového domu. Modulové domy sú vhodné na celoročné bývanie alebo sa dajú využívať ako víkendové sídlo. Modulové domy nie sú len nepekné kocky. Inovácie v modulovom dizajne vás presvedčia, že tento typ bývania má budúcnosť.

modulový dom osb drevostavba

Viete, čo sú modulové domy?

Modulové domy sa v mnohom podobajú na klasické domy. Na prvý pohľad by ste nerozoznali, že ide o modulový dom. Rozdiel nie je ani v komforte bývania. Ide o ekonomicky výhodné bývanie, ktoré je možné prispôsobiť najvyšším požiadavkám na úsporu energií. Modulové domy sa vyrábajú viac ako 100 rokov a získali si svojich priaznivcov po celom svete kvôli výhodnej cene, rýchlosti výstavby, modernému dizajnu a ekologickému aspektu.

V skratke je možné povedať, že modulové domy sú ako stavebnica. Stavajú sa skladaním prefabrikovaných dielov, ktoré do seba dokonale zapadajú. Je zrejmé, že modulárny spôsob výstavby domu umožňuje vytvárať variabilné dizajny i tvary. V súčasnosti ide o domy, ktoré najviac zapadajú do trendov moderného bývania.

Nový dom za tri mesiace. Je to možné?

Modulové domy zaznamenali nárast na trhu z viacerých dôvodov, avšak kľúčová je rýchlosť výstavby takéhoto domu. Po príprave základov na stavbu môžete bývať behom 2 až 3 mesiacov v závislosti od veľkosti domu a vašich špeciálnych požiadaviek. Modulové domy sa vyrábajú s rôznou rozlohou a sú vhodné aj pre rodiny s deťmi. Vybrať si z viacerých modelov modulových domov máte možnosť na tomto odkaze:  https://markaeko.pl/sk/. Menšie verzie ľudia s obľubou využívajú ako víkendové domy. Na niektoré modely modulových domov dokonca nie je potrebné stavebné povolenie. Domy s väčšou obytnou plochou sa dajú objednať v modernom dizajne.

Ako sa stavia modulový dom?

Výstavba modulového domu neprebieha na vašom pozemku, ale v špecializovanej továrni. Vďaka tomuto faktu je možné modulový dom postaviť v akomkoľvek ročnom období. Znamená to, že počas výstavby môžete na pozemku vykonávať stavebné úpravy alebo pripraviť základy záhrady bez toho, aby vám zavadzali robotníci. Nehrozí žiadne znečistenie okolia a otravný ruch, ktorým si znepriatelíte susedov.

Po výrobe modulového domu sa všetky jeho časti dopravia na váš pozemok. Moduly domu do seba zapadajú, takže finálna stavba domu na pozemku trvá len pár dní. Samozrejme, že prítomná musí byť aj ťažká technika, ktorá dom na váš pozemok dopraví a umožní stavebné prvky pospájať. Počas skladania modulového domu vzniká len minimum odpadu.

Modulové domy v modernom dizajne pre štýlové bývanie

Modulové domy je možné zostaviť s rôznym pôdorysom. Žiadané sú domy v tvare písmen Z a L, ktoré sú nenáročné na veľkosť pozemku. Pre rodiny sú určené modulárne domy v tvare písmena U. Tento tvar dáva široké možnosti využitia priestoru medzi jednotlivými blokmi domu. Vo voľnom priestore je možné vytvoriť krytú terasu alebo zasklenú zimnú záhradu a zväčšiť tak obytné možnosti domu.

Veľkou výhodou modulových domov je možnosť pristavania ďalších modulov. Rozšírenie obytnej plochy oceníte, keď sa vaša rodina rozrastie. Dá sa povedať, že prakticky neexistuje tvar, ktorý by sa pomocou modulov nedal vytvoriť. A čo modulové domy a možnosti zastrešenia? Väčšina modulových domov má rovnú strechu, ale na základe vašich požiadaviek sa dá vyrobiť dom so sedlovou strechou. Čo sa vonkajšieho vzhľadu týka, modulový dom vyzerá na nerozoznanie od drahých drevodomov.

Zdroj foto: Bilanol / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu