Chráňte svoj majetok pred zlým počasím pomocou stanu

Podnikanie z prostredia domova sa môže zdať ako výborný nápad, pokiaľ neprodukujete tovar či nepoužívate materiál, ktorý potrebujete skladovať. Záhrada pri dome môže byť riešením, no len dovtedy, kým je pekné počasie a nič vašim veciam nehrozí. V článku sa dočítate, ako sa vysporiadať aj s horším počasím.

Stan zakrytie

Typ vhodný pre vaše potreby

Na ochranu svojho výrobného materiálu, záhradného príslušenstva, pracovného tovaru či nábytku do outdoorových podmienok pred nepriaznivými vplyvmi a na ochranu pred poveternostnými vplyvmi môžete použiť rôzne typy skladových stanov. Každý typ má však svoje výhody a nevýhody v závislosti od vašich konkrétnych potrieb.

Stany sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť uzavretý priestor odolný voči poveternostným a dažďovým či snehovým vplyvom, ktorý vám a vašej rodine poskytne útočisko v záhrade, ale zároveň ho využijete ako skladový priestor vhodný aj na podnikateľské účely. Sú dostupné v najrôznejších tvaroch a veľkostiach, ale existujú štyri hlavné typy skladových stanov:

  • kupolové stany,
  • tunelové stany,
  • krabicové stany,
  • priestranné plachtové haly s odolnými konštrukciami.

Bezpečnosť a vlastnosti

Pri takýchto stanoch či plachtových halách si musíte dať pozor na bezpečnosť a kvalitu. Vonkajšie počasie môže spôsobovať pri vysokých teplotách saunový efekt vo vnútri stanu, prípadne pri zvýšených zrážkach kondenzáciu vody. Preto je nutné mať stan vybavený ventilačným systémom riadenia vzduchu, aby ste zabránili týmto efektom. Tým si ochránite aj všetko, čo vnútri uskladňujete. Samozrejmosťou by mali byť ohňovzdorné plachty odolné voči UV žiareniu.

Pri konštrukcii je nutné dbať v prvom rade na kvalitu materiálu, spojovacích prvkov, stabilitu a odolnosť, no na druhej strane musíte zvládnuť aj inštaláciu celého stanu či haly. Niekedy je lepšie nechať náročnú montáž na odborníkov, ktorí zaručene vedia, čo robia.

Zdroj obrázku: Cobalt S-Elinoi / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu