Čo so zanedbaným pozemkom ak je váš, alebo s vašim susedí

Zanedbaný pozemok dokáže narobiť hromadu starostí. Či už priamo jeho vlastníkovi alebo majiteľom susedných pozemkov.  A to od prerastajúcej buriny a náletových drevín, až po rôzne živočíchy, ktoré sa v takejto „divočine“ radi schovávajú. Čo robiť so zanedbaným pozemkom?

Zarastený pozemok

Čo robiť ako majiteľ susedného pozemku

Ak máte v susedstve zanedbaný pozemok, o ktorý sa nikto nestará, máte niekoľko možností na vyriešenie situácie. O pozemok sa môžete starať vo svojej réžii. A to aspoň o tú časť, ktorá s vami priamo susedí. Získate tak o čosi viac pozemku na užívanie.

Nie každý však má čas alebo chuť starať sa o cudzí pozemok.  V tom prípade odporúčame vypátrať majiteľa. Kontaktujte miestny obecný úrad alebo si skúste majiteľa vyhľadať cez rôzne katastrálne portály, napríklad zbgis.sk. Ak vypátrate majiteľa, vyzvite ho na vyčistenie pozemku.

Čo robiť ak ste vlastníkom zanedbaného pozemku

Ste vlastníkom zanedbaného pozemku? V zmysle zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy, zákona o ochrane prírody a krajiny a ďalších právnych predpisov, ste povinný udržiavať svoj pozemok v takom stave, aby sa na ňom nešírili invázne rastliny a aby ste neobmedzovali v užívaní ich nehnuteľností svojich susedov.

náletové dreviny likvidácia

Aj v tomto prípade máte niekoľko možností. Pozemok môžete vyčistiť svojpomocne. Pripravte sa však na to, že budete potrebovať množstvo času a kvalitných nástrojov. Okrem kosačky určite aj sekeru a možno aj pomoc ťažkej techniky. Ak sa o pozemok nedokážete postarať, ponúknite ho na predaj.

náletové dreviny likvidácia

Azda najvýhodnejšou možnosťou je objednať si služby čistenia pozemkov. Ak potrebujete odstrániť náletové dreviny, vyčistiť pozemok od buriny a nežiaduceho prírodného materiálu, prípadne pozemok zbaviť pňov a zarovnať ho, objednajte si služby GreenClimber. Vďaka kosačkám a nosičom náradia GreenClimber bude váš pozemok vyčistený už za pár hodín. Ušetríte si nielen čas a peniaze, ale aj starosti!


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu