Doprajte svojmu psíkovi niečo, z čoho sa zdravo a dosýta nažerie

Na trhu je mnoho firiem, ktoré vyrábajú granule pre domáce zvieratá, no už len zopár to berie vážne. Na našom trhu je zopár výrobcov, ktorí vyrábajú skvelé a kvalitné či dokonca vyvážené jedlo pre psov alebo mačky. Mierny záujem o to, čo jedia je na mieste, pretože aj ľudia sa rozhodujú na čo majú chuť a na čo zase nie.

pes a granule

Ponúknite mu niečo dobré

Pes nie je príliš vyberavé zviera a veľa vecí, čo mu dáte do misky, prípadne dokonca z ruky, hneď zožerie. Je dobré ale sledovať nutričné hodnoty na obaloch. Je zložité pre niekoho povedať či najlepšie granule pre psov sú u nás vôbec dostupné. Ale naozaj sú. Môžu to byť niektoré známe zahraničné značky, ale stále častejšie je počuť aj o tých domácich, ktoré sa snažia preraziť. Kvalitou sa im to rozhodne darí. Netreba sa pri nákupe pozerať na to či sa ten obrázok páči mne alebo deťom, pes to nikdy vnímať nebude. Jemu záleží na tom, aby sa najedol. Ak kupujete lacné granule, váš pes síce môže priberať, ale ide len o akési rýchle občerstvenie. Za krátku dobu bude zase hladný.

Pri kvalitných granulách sa pes naje viac a môžete premýšľať aj o znižovaní dávok jedla či inej redukcie a pes to skoro ani nepocíti. Nakoniec možno aj ušetríte viac, ako by ste čakali. Ideálne je, keď psovi nastavíte denný plán stravy. To znamená, že vždy v približne rovnakom čase dopriať vášmu psovi podobnú porciu, ako predchádzajúce dni.

Hneď na začiatku je potrebné myslieť na to, že granule pre psov nie sú lacné. Vyberajte ich podľa toho či majú vysoký obsah proteínov alebo čistého mäsa. Ak nepotrebujete, aby pes priberal na váhe, je dobré zvoliť diétne typy, ako sú kuracie príchute alebo aj tie rybacie. Pre mladého psíka samozrejme nevadia ani hovädzie, prípadne rôzne iné kombinácie. Neváhajte granule pozerať na internete a objednávať mnohokrát s dopravou zdarma až k vám domov.

Zdroj obrázku: Synergic Works OU / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu