Dosiahnite súkromie v domácnosti vďaka garnižiam

Súkromie je dôležitým aspektom bývania, ktorý si mnohí ľudia cenia a je tiež jedným z faktorov pri výbere nehnuteľnosti. Či už ide o rodinný dom alebo byt, súkromie umožňuje jednotlivcom a rodinám cítiť sa vo svojej domácnosti pohodlne a bezpečne. Čo však v prípade, že sú vaše okná, balkón či terasa otočené smerom, odkiaľ vám môže každý pozerať priamo do interiéru?

Stop nechceným pohľadom

Jedným zo spôsobov, ako zvýšiť súkromie v domácnosti, je použitie garniží (plastové, kovové či drevené). Prvým zámerom, teda praktickým využitím garniží, je možnosť zavesenia záclon alebo závesov, a to pomocou rôznych štipcov a krúžkov. Hlavným účelom garniží je zvýšiť súkromie v domácnosti tým, že zabraňujú okoloidúcim alebo susedom nazrieť dnu – okná jednoducho zakryjete cez deň záclonami a večer nepriehľadnými (zatemňovacími) závesmi.

závesy garniža

Zdroj foto: Kinek00 / Shutterstock.com

Izolácia a estetický vzhľad

Okrem toho garniže poskytujú aj izolačné výhody – znižujú tepelné straty počas chladnejších mesiacov a zabraňujú nadmernému zvyšovaniu tepla počas teplejších ročných období zo slnka. Tým, že záclony na garnižiach vytvárajú bariéru medzi oknom a miestnosťou, pomáhajú udržiavať stálu teplotu v dome, čo vedie k úsporám energie a zvýšenému komfortu.

Dvojradová koľajnica pre vrstvenie záclon a závesov

Vedeli ste, že okrem bežných tyčových modelov si môžete nainštalovať aj koľajnicové garniže, ktoré sú umiestnené na strope, tesne pred oknom? Ak dopredu viete, že chcete na tento typ garniže pripevniť ako záclony, tak aj závesy, musíte zvoliť stropnú dvojkoľajnicu s háčikmi. Tá umožňuje vrstvenie, teda upevnenie dvoch pruhov záclon či závesov, a nezávislý posun jednotlivých kusov textílie po koľajničke.

Na záver je možné zosumarizovať, že použitie garniží v domácnostiach (alebo pokojne aj v kanceláriách) predstavuje účinné riešenie na zvýšenie súkromia a zároveň dodáva oknám estetický vzhľad. Vďaka svojej schopnosti blokovať svetlo, znižovať hluk a poskytovať izoláciu ponúkajú garniže so záclonami majiteľom domov praktické aj funkčné výhody. Zvolíte si bežný tyčový model alebo radšej siahnete po koľajnicovom systéme?


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu