Ako na pohodlné sedenie počas pracovného dňa v home office?

Covidová pandémia naučila mnohé firmy, že zamestnanci dokážu byť minimálne tak pracovne efektívni pri práci z domu, ako sú v kanceláriách. Pre zamestnancov, ktorí aj po zrušení opatrení zostali z veľkej časti vykonávať prácu v tzv. home office remiže to znamenalo, že si museli doma vytvoriť priestor, kde sa im dobre pracuje. Zvládli ste to aj vy? Ako dosiahnuť čo najväčšie pohodlie a priamo úmerne aj skvelé pracovné výsledky a koncentráciu?

Tuli vaky

Vyvarujte sa problémom

Pokiaľ ide o domáci kancelársky nábytok, pohodlie je kľúčovým faktorom, ktorý by sa nemal prehliadať. Pracujúci ľudia trávia dlhé hodiny sedením za pracovným stolom, preto je dôležité poskytnúť im také možnosti sedenia, ktoré podporujú pohodlie a produktivitu. Nesprávne či nepohodlné sedenie počas dňa môže viesť k vzniku chronickej bolesti chrbta, krčnej chrbtice či dokonca k bolestiam hlavy. Tieto problémy môžu mať zase za následok dysfunkčnosť organizmu, úpadok energie či poruchy spánku.

Riešenie je jednoduché – stavte na sedacie vaky!

Jedným z inovatívnych riešení, ktoré si v posledných rokoch získalo popularitu, je vak na sedenie. Ten môžete vo svojom home office využívať ako alternatívu sedenia na pár hodín počas vášho pracovného dňa. Na rozdiel od tradičných kancelárskych stoličiek a kresiel ponúkajú sedacie vaky uvoľnenejšie a flexibilnejšie sedenie.

Vaky sú naplnené mäkkými materiálmi, ako sú penové guličky alebo pamäťová pena, ktoré sa prispôsobujú tvaru tela a poskytujú vynikajúcu oporu. Vďaka rovnomernému rozloženiu telesnej váhy eliminujete tlak na chrbticu a docielite uvoľnenie svalového napätia. To zabezpečí, že ľudia pracujúci pri počítači môžu sedieť dlhší čas bez toho, aby pociťovali nepohodlie alebo únavu. Pretože aj v kancelárii môže byť pohoda!

Aktívne zmeny pozície tela pri práci

Pri sedavom zamestnaní je dôležité meniť svoju polohu tela. Sedenie striedajte so stojom, telefonický meeting si zoberte von na prechádzku alebo napríklad hodinu strávte v sedacom vaku. Pri aktívnych zmenách pozície tela sa z dlhodobého hľadiska vyvarujete vzniku kŕčových žíl a navyše, ak do svojho pracovného dňa zapojíte prechádzky, zvýšite tak svoj energetický výdaj. Tým aspoň z časti vykompenzujete dlhé hodiny sedenia.

Zdroj foto: Prostock-studio / Shutterstock.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu