Jar klope na dvere, je pripravená aj vaša kosačka?

Zvuk kosačiek sa už tradične spája s koncom zimy a s nástupom jarného teplejšieho obdobia. Ste pripravení vášmu trávniku dopriať dokonalú starostlivosť?

kosačka

Vlastniť kosačku už nie je ani v našich končinách žiadnym znakom luxusu. O trávnik sa týmto spôsobom stará možno už aj väčšina slovenských domácností žijúcich mimo sídlisk. Aké máte teda v tomto smere možnosti? Kosačka sa dá zabezpečiť v elektrickom, benzínovom aj akumulátorovom prevedení. Je len na vás, koľko sa rozhodnete do nej investovať. Rozdiely ale nebadáme len v cene, títo praktickí pomocníci sa líšia aj napríklad objemom koša či výkonom motora. Pre náročnejších tu je možnosť využitia pojazdu. A práve toto považujeme za kľúčové vlastnosti pri ich výbere.

Aku kosačky už dokážu konkurovať

Mnoho ľudí má pri tomto type kosačiek predsudky, ktoré vyplývajú z ich niektorých vlastností. Dnes už ale aku kosačka dokáže výkonovo konkurovať aj benzínovým či elektrickým. Odporúčajú sa na pokosenie priestorov až do 200 metrov štvorcových, čo postačí mnohým pozemkom napríklad pri rodinných domoch. Veľkým bonusom je eliminácia rizika poškodenia elektrického kábla. Keď k tomu pridáme tichý chod a nízku hmotnosť, už je jasné, prečo sa tešia takej popularite. Kosačky tohto typu, ktoré nájdete na internetovom obchode Madmat.sk, sú vybavené Li-lon akumulátorom bez pamäťového efektu a s výbornou životnosťou až cca 3000 nabíjacích krokov. To z nich robí mechanizmus, ktorý budete môcť využívať roky.

Nezanedbajte starostlivosť

Pre predĺženie ich životnosti či zachovanie čo najlepších funkčných vlastností, je dobré vedieť, ako sa starať o kosačku. Nejde o nič náročné, no mnoho ľudí tieto pokyny často zanedbáva.

  • Pravidelné čistenie
  • Výmena paliva
  • Ostrenie nožov
  • Kosenie vo vhodných podmienkach
  • Kontrola napájania

Najčastejšie túto činnosť vykonávame ešte pred jarnou sezónou. Toto obdobie je spojené s vyššou pravdepodobnosťou zrážok, čo vás donúti kosiť trávnik o čosi častejšie. Ak sa budete o svoju kosačku starať, odvďačí sa vám spoľahlivosťou a dostatočnou funkčnosťou.

Zdroj obrázku: Tikhonova_Marina / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu