Koberce alebo laminátová podlaha: Čo je lepšie?

Pokiaľ ide o podlahy, máte k dispozícii veľa rôznych možností, až z toho môže byť ťažké si jednu vybrať. Koberec je už dlho tradičnou voľbou pre väčšinu domácností, ale so zdokonaľovaním výrobných techník, vďaka modernej technológii, sa laminátové podlahy stávajú čoraz obľúbenejšou voľbou. Ako je to možné, že sú podlahy obľúbenejšie ako koberce? Vďaka rastúcej škále štýlov a povrchových úprav. Čo tak si ich porovnať!

Koberec

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha sa tradične vyrába z drevovláknitých dosiek s vysokou hustotou alebo syntetického materiálu. Obsahuje vrstvu s potlačou vo vysokom rozlíšení požadovaného štýlu, zvyčajne s reprodukciou dreva, kameňa alebo mramoru.

Nakoniec sa na ňu pridáva číra ochranná vrstva. Ľahko sa inštaluje a je k dispozícii v širokej škále farieb a štýlov, a to v súčasných aj tradičných. Aké sú ďalšie výhody laminátových podláh a aké zasa nevýhody?

Výhody:

  • rozmanitosť: rovnako ako koberce, taktiež ponúka množstvo variácií, z ktorých si môžete vyberať,
  • cena: prijateľné nízka cena a nie príliš náročná inštalácia,
  • jednoduché čistenie: stačí povysávať či z času na čas prejsť mopom,
  • odolnosť: špina ho z dlhodobého hľadiska nepoškodí tak, ako koberec.

Nevýhody:

  • vzhľad: napodobenina reálneho materiálu.

Koberce

Koberce sú fantastickým spôsobom, ako dodať miestnosti farebný nádych a jemnosť. Okrem iného majú množstvo výhod oproti iným typom podláh vďaka svojim izolačným vlastnostiam a dostupnosti krásnych vzorov. Aké sú výhody a nevýhody nákupu koberca do domácnosti?

Výhody:

  • štýl: absolútne najlepšou výhodou koberca je množstvo vzorov, ktoré si môžete kúpiť, aby vyhovovali vášmu štýlu. Môžete si dokonca vybrať kobercové dlaždice, ktoré sú zábavným spôsobom, ako urobiť váš domov zaujímavejším s vašou podlahou. Koberec vám dáva možnosť preskúmať svoju kreativitu s farebnými tónmi alebo vzormi alebo sa vyblázniť s jasnými farebnými odtieňmi, aby vaša izba vynikla.
  • pohodlie: ak máte deti alebo hľadáte útulný pocit vo svojej izbe, s kobercom naozaj nemôžete urobiť chybu! V kombinácii s podložkou vytvára teplý a mäkký pocit pod nohami bez ohľadu na to, aký typ koberca si vyberiete, udržuje teplo a poskytuje odpružený povrch. Pomáha tiež pridať textúru do vášho priestoru. Textúrovaná podlaha nielenže dodáva miestnosti zaujímavosť, ale zvyšuje aj luxusný pocit vytvorený v priestore.

Nevýhody:

  • odolnosť: v porovnaní s laminátom nie je koberec taký odolný. Za to ponúka slušnú výdrž v priemere 5-8 rokov.
  • inštalácia: aby ste mohli správne umiestniť veľký koberec, zrejme vám to dá zabrať.

Ak túžite po peknom koberci, ktorý vám padne do oka, ten pravý nájdete na https://krasnekoberce.sk/koberce/do-obyvacky.

Zdroj foto: Ground Picture / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu