Kuchyňa: Aké sú výhody kuchynského ostrovčeka?

Staviate nový dom alebo rekonštruujete a plánujete si dispozíciu kuchyne? Váhate nad zabudovaním kuchynského ostrovčeka? Zistite, aké výhody vám tento nadčasový prvok môže priniesť do kuchyne.

 Kuchynský ostrovček

Zdroj: Pexels

1. Zväčší odkladací aj pracovný priestor

Jedným z najväčších prínosov kuchynského ostrovčeka je, že zväčší pracovný aj odkladací priestor. To sa hodí nielen vtedy, keď máte veľkú rodinu. Môžete si naň odložiť ingrediencie, ktoré už máte nachystané na varenie, alebo ho využiť ako plnohodnotnú pracovnú plochu.

Do kuchynského ostrovčeka sa dá zabudovať aj varná doska. Získate vďaka tomu viac miesta pre iné spotrebiče na kuchynskej linke. Nemusíte sa báť ani odsávania výparov z varenia. Tie vyrieši štýlový ostrovčekový digestor, ktorý bude zaujímavým doplnkom celého priestoru. Tento typ digestorov sa vyrába v rôznych netradičných dizajnoch a v závesnej alebo vysúvacej verzii.

Do kuchynského ostrovčeka si môžete nechať zabudovať aj drez a využívať tento priestor len na umývanie a odkvapkávanie riadu alebo z neho spraviť ďalší úložný priestor. Vynikajúcim riešením je, ak do ostrovčeka zabudujete skrinky s dvierkami alebo otvorené police. Bude to praktické i pekné na pohľad.

Kuchynský ostrovček

Zdroj: Pexels

2. Zaujímavý interiérový prvok

Chcete svojej kuchyni dodať šmrnc a ozvláštniť ju? Aj v tomto prípade môže byť kuchynský ostrovček tou správnou voľbou. Je to nadčasový interiérový prvok, ktorý sa dá ladiť do akéhokoľvek štýlu. Pri jeho realizácii sa môžete držať v rovnakom dizajne a farbách, ako je zvyšok kuchyne, alebo trochu experimentovať a ísť do výrazných kontrastov. Kuchynský ostrovček môžete vyšperkovať aj zaujímavým obkladom či kachličkami alebo doň zabudovať drevenú vinotéku. Aj vínové fľaše sa tak stanú netradičným a efektný doplnkom.

3. Prepojí kuchyňu s obývačkou

Kuchynský ostrovček skvelo poslúži na nevtieravé prepojenie kuchyne a obývačky. Nemusíte stavať žiadne priečky či steny, ak chcete mať oba priestory aspoň trochu opticky oddelené. Keď na to využijete ostrovček, priestor ostane vzdušný, no vznikne vám príjemný samostatný kuchynský kútik. Aj tak však stále budete mať prehľad o dianí v obývačke a môžete komunikovať s rodinou či hosťami aj pri varení.

Kuchynský ostrovček

Zdroj: Unsplash

4. Alternatíva k jedálenskému stolu

Ak máte doma kuchyňu prepojenú s obývačkou, no na jedáleň vám už veľa miesta neostalo, môžete využívať ostrovček aj ako stôl. Stačí jeho dispozíciu prispôsobiť tak, aby ste k nemu pohodlne zasunuli stoličky, a na pracovnú dosku nedávať žiadne spotrebiče ani varnú dosku.

Samozrejme, toto riešenie nie je vhodné pre veľké rodiny. No ak zatiaľ bývate len s partnerom či s partnerkou a vaša rodina sa zatiaľ nerozrástla, bude vám úplne stačiť. Ak ste teda po kuchynskom ostrovčeku dlho túžili, určite ho pri stavbe či rekonštrukcii zakomponujte do projektu. Hoci nebýva najlacnejší a jeho montáž je zložitejšia, ak naň máte dostatok priestoru, oplatí sa vám. Kuchyňu nielen ozvláštni, ale stane sa aj praktickým pomocníkom.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu