Letná párty na záhrade, 5 tipov, aby bola dokonalá

Spontánne posedenie na záhrade je vždy dobrým nápadom. Jeho vylepšenou verziou je záhradná párty s väčším a plánovaným zoznamom hostí, vopred pripraveným menu, dekoráciou a slávnostnejšou atmosférou. Aj vy ste fanúšikom takýchto letných stretnutí s vašou širokou rodinou a kamarátmi? Prečítajte si nasledovné tipy, ako môžete zorganizovať nezabudnuteľný žúr pod holým nebom.

 záhradná slávnosť, párty

Prezlečte svoju záhradu

Pri dekorovaní záhrady by sa kreativite medze klásť nemali. Najprv sa rozhodnite, či budete mať tematickú párty, v tom prípade prispôsobte tomu aj výzdobu. Určite sa vám zídu dlhé svetelné reťaze, lampášiky a LED svetielka alebo sviečky. Vyniknú hlavne po zotmení a premenia okolie vášho domu na príjemné a útulné prostredie. Balóny nie sú len pre deti, z letnej párty by nemali chýbať, bez ohľadu na vek prítomných. Ak hľadáte niečo špeciálne a kvalitné, nájdete to na stránke heliumking.sk.

záhradná slávnosť, párty

Buďte prítomní aj vy

Mnohí hostitelia majú tendenciu sa zavrieť do kuchyne a za návštevou chodiť iba na krátke časové intervaly. Ukazovateľom dobrej párty by však nemalo byť (iba) jedlo, ale atmosféra. A keď budete nervózne pobehovať medzi sporákom a stolom, len ťažko vytvoríte uvoľnenú náladu.

Na nákupy vyrazte deň pred párty. Ideálne bude, ak aj s prípravou jedál začnete čo najskôr. Vyberte taký lahodný dezert, ktorý vydrží v chladničke čo najdlhšie, ale cez leto aj šťavnaté, čerstvé ovocie je plnohodnotnou sladkosťou. Ak sa chystáte grilovať, mäso marinujte predchádzajúci večer, šalát pripravte ráno alebo niekoľko hodín pred príchodom hostí. S novými receptami experimentujte iba vtedy, ak sa v kuchyni cítite ako ryba vo vode.

Nezabudnite na naplánovanie outfitu, ušetrí vám to niekoľko nervóznych chvíľ pred zrkadlom a zúfalosť z pocitu „nemám si čo obliecť“. Vyberte si niečo pohodlné, ale také, čo každý deň nenosíte. Dámy to majú v tomto prípade ľahšie, pretože im stačí jeden jediný kus odevu: ľahké letné šaty. Pre inšpiráciu navštívte stránku erikafashion.sk, a keďže sortiment je široký, určite si nájdete tie pravé pre vás.

S deťmi alebo bez nich?

Pokiaľ medzi pozvanými sú aj rodičia alebo aj vy máte deti, dohodnite sa s ostatnými, či by mali byť prítomné alebo si chcete dať pauzu od rodičovských povinností. Pokiaľ sa rozhodnete tak, že párty by sa mali zúčastniť aj vaše ratolesti, pri príprave nezabudnite ani na nich. Síce záhrada je sama živým ihriskom, prejavte svoju pohostinnosť aj menšími hračkami, omalovánkami alebo aj nafukovacím bazénom napríklad. Nezabudnite ani na menu. Jednoduché chlebíčky so „zeleninovými úsmevmi“ budú mať medzi deťmi oveľa väčší úspech ako neznáme gastronomické špeciality. V takomto prípade by ste sa mali vyhýbať aj alkoholu, bezpečie tých najmenších budete vedieť zabezpečiť stopercentne iba triezvou hlavou.

záhradná slávnosť, párty

Nezabudnite na susedov

Ak so svojimi susedmi máte dobrý vzťah, môžete ich zavolať na chvíľku alebo ponúknuť ich nejakými dobrotami cez plot. V každom prípade pripravte ich v dostatočnom časovom predstihu na to, že v daný večer u vás nemusí byť úplne ticho. Predídete tak možným konfliktom, ktoré by mohli vašu párty pokaziť.

Veselo, ale aj pohodlne

Buďte vždy pripravení na príchod nejakej nečakanej návštevy (napríklad na suseda, ako sme to spomenuli vyššie). Zožeňte nejaké skladacie stoličky alebo oprášte nepoužívaný starý záhradný nábytok. Ak trávnik považujete za svoj najväčší poklad a chránite ho aj pred tým najmenším mechanickým poškodením, oddeľte od neho tie časti, kde je povolený voľný pohyb pre každého. Toto riešenie bude pre mnohých možno zvláštne, no určite lepšie a komfortnejšie ako neustále upozorňovanie hostí počas párty.

Rada na záver: ochrana pokožky pred slnkom môže byť aj vo vašej réžii. Bude to znakom starostlivosti, ak do svojej záhrady postavíte jeden štýlový slnečník a na bufetovom stole nájdete miesto aj pre kozmetiku na opaľovanie. Nezáleží na tom, že vaša párty začne až popoludní alebo podvečer, podľa portálu Gsklub.sk pobyt na slnku môže byť nebezpečné aj v takých situáciách, keď teplo nevnímate až tak intenzívne.

Zdroj fotiek: freepik.com


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu