Moderné riešenia hál či fasád prinášajú lepšie výsledky

Už dávno preč sú časy, keď sa akékoľvek haly či fasády budovali prakticky len jedným spôsobom. Dnešné moderné technológie ponúkajú odlišné riešenia, ktoré zase dokážu priniesť lepšie výsledky. Všetko je o flexibilite, voľbe použitého materiálu i konkrétnych postupov. Trendom dneška sú ľahšie, flexibilnejšie a ekonomicky výhodnejšie konštrukcie a materiály. Prejavuje sa to konkrétne na halách či fasádach.

stavebná oceľ fasády

Oceľové montované haly

Konkrétny príklad predstavujú oceľové montované haly, ktoré ponúkajú viacero výhod. Vďaka pokroku v rámci používaných materiálov sa dá výrobná, skladovacia či logistická hala postaviť výrazne lacnejšie a rýchlejšie než v minulosti. Netreba ísť cestou železobetónovej konštrukcie, naopak, lepšou cestou je oceľová montovaná hala. Tá má oproti ´klasike´ množstvo výhod, vrátane kratšieho času na výstavbu. Navyše, dnes sa oceľová montovaná hala dá prispôsobiť prakticky na akýkoľvek účel – výrobné, skladovacie, športové, potravinárske či haly pre autoservisy.

Zaujímavé riešenie fasády

Veľa zvykne urobiť aj vonkajší vzhľad akejkoľvek budovy, a to platí ako pre rodinné domy, tak aj pre obchodné či výrobné priestory. Aj pri vonkajšej fasáde však vstupuje do hry otázka nákladov a čo najväčšej ekonomickej návratnosti. Moderným a zaujímavým riešením sú vkusné prevetrávané fasády, ktoré môžete často vidieť napríklad na obchodných centrách. Ide o dobré riešenie napríklad aj pre sídlo vašej firmy či vašu kancelársku budovu. Takýto kazetový fasádny systém sa osádza od steny a umožní dosiahnuť určitý druh odvetranej fasády. Jednoducho, esteticky pekné a zároveň funkčné.

Nebojte sa noviniek

Naozaj sa netreba báť nových vecí. Ako sami vidíte, dokážu priniesť veľa úžitku a pozitív. Len treba pootvoriť oči a dať priestor novým myšlienkam a trendom. Medzi tieto trendy nepochybne patria spomínané oceľové montované haly či prevetrávané fasády na zvýšenie estetickej hodnoty budovy.

Zdroj obrázka: zhengzaishuru / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu