Moderný a jedinečný dizajn interiéru: Epoxidové podlahy a stierky

V súčasnosti ide o typ podlahy, ktorý si nachádza svoju popularitu aj v našich končinách. Kde všade sa využívajú epoxidové prevedenia a aké sú ich prednosti? V článku je rozobraná aj problematika mikrocementových stierok, ktoré sú dnes veľmi vyhľadávané pre originálnosť a jedinečnosť.

maliarsky valcek epoxidová podlaha

Záťaž pri epoxidovej podlahe nie je problémom

Disponujete podlahou, ktorá je savá, resp. strojovo hladená? Aj to sú prípady, kedy je veľmi vhodná práve epoxidová podlaha, o ktorej sa článok zmieni. Nevyužíva sa len na stierku či betón, je vhodné spomenúť napríklad aj dobre zrealizovanú drevotriesku.

Spozornieť by mali hlavne osoby, ktoré chcú vybaviť kvalitnou podlahou výrobné či priemyselné haly, garáže, stolárske dielne alebo autoservisy. Ide totiž o priestory, kde sa zvykne vyskytovať zvýšená mechanická záťaž. Okrem záťažových predností sa môže pochváliť aj odolnosťou voči technickým kvapalinám (olej, nafta). Poslúži však aj v domácnosti, napríklad v podobe liatej podlahy v kúpeľni.

V potravinárskych priestoroch je umožnená vďaka atestu na styk s potravinami a ponúka aj protišmykový atest. Dá sa teda použiť aj ako protišmyková farba na betón. Odporúča sa epoxidovú podlahu realizovať hlavne v interiéri, no za určitých podmienok je to možné aj vo vonkajších priestoroch. Treba si však dávať pozor na UV žiarenie a následné riziko kriedovatenia.

Nadčasový interiér vďaka stierkam

Podobne, ako pri vyššie spomenutých dizajnových podlahách, aj mikrocementové stierky sa zvyknú označovať za nadčasovú záležitosť. Ide o skvelú hydroizolačnú, odolnú a estetickú formu realizácie stierky, ktorá má široké využitie v exteriéri aj interiéri.

Na rozdiel od cementovej stierky, táto je taktiež vhodná pri podlahách. Okrem toho ju môžete využiť aj pri fasádach. Vďaka už naznačenej hydroizolačnej vlastnosti sa tešia popularite napríklad v bazénoch, sprchách a saunách. Definuje ju jednotný monolitický vzhľad, poteší aj jednoduché čistenie.

Ide o originálnu záležitosť, použitá povrchová úprava či farebné kombinácie otvárajú cestu k nespočetnému množstvu dizajnových prevedení. Problémy nenastávajú ani pri podlahovom kúrení, odolnosť voči oderu dáva možnosť pre riešenie inovácií vonku aj v interiéri.

Zdroj obrázku: Bannafarsai_Stock / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu