Moderný záhradný nábytok premení dvor či terasu na nepoznanie

Snívate o kúsku osobného raja, kde si vo voľnom čase dobijete baterky, no vaša záhrada by potrebovala zmenu, aby sa tejto predstave priblížila? Správne zvolený a umiestnený záhradný nábytok dokáže vaše sny jednoducho premeniť na skutočnosť.

Pohodlie, funkčnosť a dizajn na prvom mieste

Čo si budeme nahovárať, estetická stránka je veľmi dôležitá, najmä ak si túžite na svojej záhrade vybudovať pôsobivú oddychovú zónu, kde môžete kedykoľvek relaxovať, užívať si chvíle s rodinou a priateľmi a kochať sa pohľadom na príjemné prostredie. Záhradný nábytok by preto mal spĺňať nielen požiadavky na funkčnosť a praktickosť, ale malo by sa vám v ňom pohodlne sedieť a estetické stvárnenie, moderný dizajn takisto zohrávajú významnú rolu.

terasa shutterstock

Práve výberom štýlového záhradného nábytku dokážete svoju záhradu alebo terasu pretvoriť na príjemný priestor, kde budete s radosťou tráviť voľné chvíle. Po náročnom dni v práci príde vhod osviežiť si myseľ a načerpať nové sily v esteticky príťažlivom prostredí. Ak neviete, ako skombinovať nábytok, aby spolu ladil, najjednoduchšie je vybrať si zo setov v jednotnom dizajne. Zvážte rozmery a priestorové možnosti, aby ste sa okolo nábytku mohli bez problémov pohybovať.

Krásny a zároveň nenáročný na údržbu – je to možné?

Bojíte sa, že pôsobivý dizajn a oku lahodiace materiály si budú vyžadovať vašu starostlivosť viac, ako by ste si predstavovali? Výrobcovia myslia na vaše starosti a preto si dávajú záležať na tom, aby vaše dizajnové kúsky boli vyzbrojené špeciálnymi povrchovými úpravami a vyrobené z materiálov, ktoré si nevyžadujú zachádzanie ako v rukavičkách a sú odolné voči slnečnému žiareniu, poveternostným vplyvom a aj po sezóne budú vyzerať dobre.

Samozrejme, nie všetky materiály sú bezúdržbové alebo si vyžadujú len minimálnu starostlivosť. Pri výbere záhradného nábytku preto starostlivo zvážte, kde ho budete mať umiestnený, čomu všetkému bude pravidelne vystavený, aký je charakter vašej záhrady a podľa toho sa rozhodnite, aké prevedenie bude pre vás najvhodnejšie. Drevo si obyčajne vyžaduje viac starostlivosti ako plast alebo ratan, najmä syntetický, no dizajnová stránka rozhodne neutrpí.

Najpopulárnejší záhradný nábytok

Už ste počuli o technoratane, eko ratane alebo syntetickom ratane? Ak hľadáte odolnejšiu alternatívu k prírodnému ratanu a chcete sa vyhnúť klasickému plastovému záhradnému nábytku, technoratan je perfektným riešením. V súčasnosti záujem o tento materiál rastie aj kvôli tomu, že je dostupný v mnohých atraktívnych prevedeniach, je odolný voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu, takže si svoj vzhľad zachová aj po dobu 10 až 15 rokov. Okrem toho je príjemný na dotyk a recyklovateľný. Na prvý pohľad vyššia cena oproti plastovému nábytku tak má svoje opodstatnenie a investícia sa vám rozhodne oplatí.

Vďaka spomínanej odolnosti sa záhradný nábytok z technoratanu ľahko skladuje a nemusíte sa báť, že sa poškodí, ani ak ho po sezóne neodložíte, ale necháte na záhrade.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu