Ručný sekáčik Tefal: Bez elektriny a cibuľu naseká na pár ťahov

Milujeme vychytávky. O to viac, ak fungujú. Značke Tefal sa pri tomto malom vynáleze do kuchyne podarilo priniesť naťahovací efekt a silu ostrých nožov do malej uzavretej nádoby. Tá potom zvláda na dva až tri ťahy naozaj zázrak. Najskôr sme to skúsili so skeptickým pocitom neznalosti, koľko ťahov budeme musieť spraviť, než niečo uvidíme. A potom prišlo prekvapenie.

5 sekundový chopper sekáč cibule Tefal

Jeho názov je Sekáčik 5 Second Chopper K1330404 500 ml a jeho názov zrejme ani neklame. Postačí 5 sekúnd a je hotovo. Krájač cibule funguje bez minutej elektrickej energie, hluku, dokonca námahy a bez neporiadku. Niečo také si zaslúži pozornosť aj v našom článku.

Ručný sekáčik na cibuľu a inú zeleninu

Sekáčik, ktorý naseká cibuľu na drobné kúsočky, má na trhu rôzne podoby. Keď však vytasíte tento konkrétny, môžete s ním plánovať prácu aj priamo pri guláši vonku. Pokojne na mieste, kde nie je elektrina. Nepotrebujete ju. Pokrievka malej nádobky je vybavená madlom a to je len koncom navinutého lana. To sa vracia späť pri každom zatiahnutí. Vkladáme tri stredné cibule a trikrát zatiahneme. Cibuľa je nakrájaná na drobné kúsky, prekvapivo dôsledne, akoby ju dômyselne krájal kuchár na rovnaké drobné dieliky.

5 sekundový chopper sekáč cibule Tefal

Cibuľa pôsobí akoby bola zhlukom malých kryštálikov, rovnako malých. Nasekaná na drobno tak výborne poslúži do cibuľových nátierok, kde si stále zachováva chrumkavosť malých kúskov. Úžasné je, že rovnako poslúži aj pri krájaní oveľa mäkšieho materiálu. Zaváraných uhoriek, alebo zaváraných mrkiev, alebo čerstvého olúpaného cesnaku. Uhorka nakrájaná krájačom – sekáčikom môže rovno putovať do šalátov a nátierok, kde má byť ich súčasťou.

Čo poteší používateľa tohto sekáčika v kuchyni?

  • Ručný chopper s nulovou spotrebou – Žiadna elektrická energia
  • Absolútne ticho
  • Poskladanie nie je nijako zásadne problematické. Skôr rýchle. Ide len o tri diely. Čepeľ, nádobu a vrch s madlom.
  • Madlo sa ľahko naťahuje a ľahko sa samo návinom vracia späť.
  • Zaujímavo tvarované pre dobré uchopenie, aj zaklapnutie naspäť.
  • Pogumovaný spodok uľahčuje držanie nádoby na mieste. Jednou rukou sa ťahá madlo, druhou sa drží vrch nádobky.
  • Umývanie postačí opláchnutím. Pach cibule odstráni teplá voda, jeden strek Sanitolom, Detollom na riad a pod, takže s týmto nemávame problém.
  • Efektivita celého nástroja je naozaj prekvapujúca. Hlavne ak sme k tomu pristupovali pôvodne skepticky.
  • Na drobno nasekaná cibuľka, paprika, či rajčiny pre ďalšie kuchárske účely bez hluku a elektriny.

Oficiálne informácie je možné získať na:  tefal.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu