Skrášlite si okolie domu vďaka týmto tipom

Ak rozmýšľate, ako si môžete skrášliť okolie svojho domu a pripraviť ho na letnú sezónu, v tomto článku nájdete niekoľko tipov, ktoré vám s tým môžu pomôcť alebo vás inšpirovať.

okolie domu exteriér

V tomto období po zime, praská jarné upratovanie vo švíkoch vo väčšine domácností. Pocit, kedy už vieme, že sa blíži vysnívané leto a teplo na nás už dolieha. V lete budeme tráviť väčšinu nášho voľného času vonku na slnku a preto je potrebné pripraviť si aj exteriér svojho domova na toto slnečné a teplé počasie. Ak rozmýšľate nad zmenami na vašom pozemku, ktoré by ste ešte chceli stihnúť do leta alebo chcete inšpiráciu na skrášlenie exteriéru, prečítajte si naše tipy.

1. Poriadok na dvore

Po zime je na vašom dvore určite veľa neporiadku, ako napríklad rôzne popadané lístie či konáre. Ak máte rastliny, určite sa nájdu aj nejaké odumreté kúsky, ktoré je potrebné odstrániť. Začnite postupne pratať svoj dvor, odstraňovať z neho neporiadok a pripravte si tak priestor na sadenie nových rastlín. Vyčistite dlažbu, ostrihajte stromčeky a kríky, pripravte si pôdu na sadenie kvetov. Ak máte bazén, postupne sa môžete pustiť do jeho čistenia.

2. Umývanie domu

Nie len interiér, ale aj exteriér vášho domu si zaslúži “wellness” po zimnom období. Môžete si dať vyčistiť strechu od rôznych nečistôt, vyumývať okná a vonkajšie žalúzie zbaviť prachu či pavučín. Veľmi podstatným prvkom pri upratovaní vášho domu je aj umývanie fasády. Nie je to len kvôli tomu, aby farba na vašom dome vyzerala živšie a žiarivejšie, ale je to hlavne kvôli vášmu zdraviu. Vo fasáde sa usadzujú rôzne nečistoty, ktoré sú živnou pôdou pre tvorbu plesní. Tie sa však z exteriéru môžu veľmi jednoducho pri vetraní dostať do interiéru a to môže mať dopad na vaše zdravie. Nezanedbávajte preto ani vonkajšiu časť vášho domu.

3. Skontrolujte si náradie a urobte si poriadok v dielni

Majte pripravené záhradné náčinie. Kvalitné záhradné náčinie, ako napríklad sekera, kosa a hrable, budú pre vás veľmi dobrými pomocníkmi pri záhradných prácach. Investícia do kvalitného záhradného náčinia sa určite oplatí. Skontrolujte si teda stav svojho záhradného náčinia, aby ste mohli začať s úpravou pozemku. Taktiež si nezabudnite upratať priestory vašej dielne. Ak trávite v dielni veľa času a momentálne ešte nie sú dni teplé, zaobstarajte si tam kvalitné infrapanely, ktoré vás počas chladných dní zohrejú.

4. Pripravte si pôdu a vysaďte si rastliny

Nie je nič krajšie, ako mať pekný a upravený dvor, ktorý je plný rôznych rastlín a kvetov. Preto je potrebné pripraviť si pôdu na sadenie. Pred výsadbou nových rastlín sa uistite, že máte správnu pôdu. Ak máte piesočnatú pôdu, pridajte do nej hlinu, aby sa zlepšila jej schopnosť držať vodu. Ak máte ťažkú hlinenú pôdu, pridajte do nej piesok a kompost. Potom môžete začať sadiť vaše obľúbené rastliny a kvety, ktoré dodajú vášmu dvoru nádherný nádych.

5. Uvažujete nad zmenou a väčšou prerábkou?

Možno si hovoríte, že si váš dom pýta nejaké väčšie zmeny, ako je napríklad nové oplotenie, prístavba nejakej časti alebo výstavba bazéna. Nebojte sa väčších zásahov. Ak uvažujete nad zmenou oplotenia z dôvodu väčšieho súkromia alebo z iných dôvodov, výbornou možnosťou bude betónový plot. Je to veľmi populárna voľba, ktorá je štýlová, prinesie vám dostatok súkromia a hlavne vás poteší dlhou životnosťou. V prípade, že plánujete veľké prerábanie, ktoré chcete mať dokončené v určitom čase, berte do úvahy, že môže dôjsť aj k výpadkom elektrického prúdu. Preto si zabezpečte elektrocentrálu, ktorá sa postará o náhradnú dodávku elektrickej energie.

6. Pripravte si terasu alebo miesto pre posedenie

Nie je nič lepšie, ako počas horúcich dní tráviť svoj voľný čas na slnku a čerstvom vzduchu. Pripravte si preto svoje posedenie, kde budete tráviť čas osamote, s rodinou a blízkymi priateľmi. Ak máte terasu alebo balkón, dôkladne toto miesto vyčistite od prachu a napadaných nečistôt. Pridajte prvky dekorácií a pekné rastliny, ktoré tomuto miestu dodajú ten správny šmrnc. Taktiež nezabudnite na prípravu posedenia. Vyčistite záhradné sedenie a rozložte ho na balkón či terasu. Ak snívate o novom altánku, obzrite sa po kvalitnom stolárstve, ktoré vám s návrhom a realizáciou pomôže.

7. Urobte si grilovací kút

Vôňa a chuť čerstvo grilovaného mäsa láka takmer všetkých milovníkov mäsa. Ak nemáte vonkajší grilovací kút, zvážte jeho vybudovanie. Môžete si kúpiť hotový gril a k nemu si môžete vybrať aj vhodné sedacie súpravy alebo stoly a stoličky, kde si budete môcť pochutnať s vašimi najbližšími na vynikajúcom jedle.

S týmito tipmi by ste mali byť pripravení na letné mesiace a skrášlenie vašej záhrady a exteriéru domu. Vychutnajte si letné dni a užite si príjemné a útulné vonkajšie prostredie.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu