S týmito teleskopickými nožnicami Fiskars dosiahnete výšku 6 m

Profesionálny arborista, ale aj záhradkár, ktorý dovolil stromom dosiahnuť viacmetrovú výšku, to dobre pozná. Vysoké stromy prekážajú elektrickému vedeniu susedom, strechám, aj samým sebe navzájom. V dielni Fiskars predstavili zaujímavý nástroj, ktorý svojou dĺžkou – respektíve svojim dosahom prekvapí. Na niekoľko metrov zvládne rez s priemerom až 32 mm. Pre niektoré dreviny to celkom stačí. V našom prípade sú skvelým nástrojom na 4 metrové vysoké „bonsai“ tuje (strih gulí na spôsob bonsaí), ktoré narušujú vo veľkej výške prerastené vetvy. No uplatnenie nájde aj pri ošetrovaní koruny od suchých vetví.

teleskopické nožnice fiskars

Jednoduché strihanie vo všetkých smeroch

Teleskopické nožnice na konáre Fiskars PowerGear™ X (UPX86) sú vybavené sofistikovaným mechanizmom na zvýšenie výkonu pri každom strihu a výsuvným hriadeľom až do 6 metrov, ktorý je ideálny na strihanie konárov a korún stromov s priemerom až 32 mm. Zažite jednoduchšie strihanie vďaka 12-násobnému prevodu technológie PowerGear™ X, ktorý umožňuje jednoduché a presné strihanie bez potreby rebríka alebo ohýbania či namáhania kolien. Nožnice na stromy PowerGear X™ majú oranžovú opierku na ruku pre lepšiu viditeľnosť a uhol strihu, ktorý možno nastaviť až do 230°.

Teleskopické na 4 metre + človek = 6 metrov

Vysokokvalitné oceľové čepele majú povrchovú úpravu PTFE znižujúcu trenie, ktorá vydrží dlhšie aj pri intenzívnom používaní. Hriadeľ je vyrobený z ľahkého hliníka odolného voči poveternostným vplyvom s ergonomickou rukoväťou SoftGrip™ pre pohodlie, ovládanie a protišmykový úchop. V prípade potreby je k dispozícii náhradná rukoväť a súprava lana alebo rezná hlava. Preskúmajte ďalšie kompatibilné diely, ako sú multifunkčné nožnice na konáre a zberač ovocia.

  • Odporúčaná cena: 127,99 EUR
  • Viac informácií nájdete na fiskars.sk

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu