Vykurovanie: Typy radiátorov a ako vybrať ten správny

Tieto vykurovacie telesá sa dnes dajú na trhu nájsť v rôznych prevedeniach. Každé nich má svoje výhody aj nevýhody. V čom sa líšia? Aby sme vďaka nim dokázali v čo najvyššej miere dostať teplo to vykurovacieho priestoru, je dôležité si vybrať ten správy typ.

radiátor vykurovanie shutt

Základné typy radiátorov

Vo všeobecnosti radiátory rozdeľujeme na liatinové, panelové a rebríkové.

Panelový radiátor vám prinesie takmer okamžité dosiahnutie ideálnej teploty interiéru, inštalácia je v tomto prípade vďaka ich nižšej váhe oveľa jednoduchšia. Poteší aj cenová dostupnosť a možnosť výberu rôznych šírok, výšok aj počtu panelov.

Rebríkové radiátory sú ideálnou voľbou do kúpeľne, hlavne kvôli minimálnemu priestorovému zaťaženiu a kvalitnému tepelnému výkonu. Ich tvar je prispôsobený aj na sušenie. Ako zdroj tepla môžete použiť elektrickú energiu alebo vodu z kotla.

Liatinové radiátory sa tešili najväčšej obľube ešte v nedávnej minulosti. Za ich najväčšie plusy môžeme označiť takmer neobmedzenú životnosť a skvelé akumulačné vlastnosti. Ich rebrá je možné odmontovať, preto ich dokážete prispôsobiť na vami požadovanú dĺžku. Pripravte sa ale na vyššiu hmotnosť, preto je ich inštalácia či manipulácia s nimi pomerne náročná.

Kde vybrať kvalitný radiátor?

A kde hľadať radiátory, ktoré vám zabezpečia spoľahlivosť, dostatočnú výkonnosť a cenovú dostupnosť? Termoobchod.sk sa špecializuje na predaj radiátorov, ale aj iné dôležité v oblasti bývania. Postará sa napríklad aj o vaše podlahové kúrenie, rozvody vody, kanalizáciu a odpad či dokonca pracovné pomôcky. Nájdete tu výrobky len tých najznámejších značiek, spomeňme len svetovo preslávené SOUDAL, SCHELL, KORADO, VIESSMANN, HERZ či FERNOX. Výhodou je aj rýchle doručenie či držanie radiátorov skladom.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu