Vyberte si stojaciu lampu podľa svojich predstáv

Miesto toho, aby ste večer zasadli k televízii, tak si radšej čítate peknú knižku? Lenže akonáhle sa zotmie, musíte ju často odložiť, pretože by ste si museli rozsvietiť veľké svetlo. To sa zase ale nepáči ostatným členom domácnosti.

Stojace lampy stojaca lampa

Čo s tým? Zaobstarajte si stojaciu lampu, ktorá je užitočným pomocníkom nielen na čítanie knižiek.

Prečo dať prednosť stojacej lampe?

Závesné alebo stropné svietidlo rozptýli svetlo po celej miestnosti, čo nie je práve žiaduce. Obzvlášť keď zdieľate miestnosť s ďalšími ľuďmi, ktorí napríklad sledujú televíziu a osvetlenie im to sťažuje. Oproti tomu stojaca lampa osvetlí stránky vašej knihy, navyše navodí príjemnú atmosféru, ktorá k čítaniu tak nejako patrí, nikoho iného ale neruší.

Ako stojaciu lampu vybrať?

Ponuka lámp a nielen stojacích, je široká a vyznať sa v nich a vybrať tú pravú stojaciu lampu tak môže byť celkom oriešok. Keď sa budete držať následujúcich rád, poradíte si s tým bez problémov. Odmenou vám bude lampa, ktorá sa vám bude páčiť a navyše splní svoj účel.

Tip 1: Na aký účel bude lampa slúžiť?

Vyberať lampu len podľa vzhľadu nie je práve správna cesta. Áno, hoci najväčšia chyba, ktorej sa ľudia často dopúšťajú je skutočnosť, že lampa neladí s ostatným vybavením miestnosti, napriek tomu nie je jej vzhľad to najdôležitejšie.

Stojace lampy stojaca lampa

Oveľa dôležitejšie je ujasniť si, na čo lampa bude slúžiť a kde bude stáť. Pre priestorové osvetlenie sú ideálne lampy s tienidlom, na čítanie zase oceníte, keď lampu budete môcť prispôsobiť svojim potrebám. Dobrou voľbou tak sú oblúkové lampy s nastaviteľným ramenom.

Tip 2: Koľko priestoru na lampu máte?

Nie je nič horšie, než keď si do obývačky postavíte nejaký kus nábytku a potom oň zakopávate alebo okolo neho ani neprejdete. Než sa vydáte pre novú lampu, porozmýšľajte, kam ju umiestnite a koľko na ňu máte miesta.

Viete, že niektoré lampy majú podstavec, ktorý hravo zasuniete napríklad pod skriňu, a ušetríte tak pár cenných centimetrov?

Tip 3: Zamerané na materiál

Lampa by mala s ostatným vybavením ladiť, navyše určite očakávate, že vám nejaký čas bude dobre slúžiť. Zaujímajte sa teda o materiál, z ktorého je vyrobená.

  • Drevo je perfektným doplnkom do každého interiéru, preto sa drevených stojacích lámp nebojte.
  • Univerzálnym materiálom sú aj kovy ako meď, nerez, bronz a pod.
  • Tienidlo pokojne môže byť aj textilné.

Tip 4: Aké ďalšie vychytávky pri lampe potešia?

Očakávate od lampy niečo viac než len to, že bude svietiť? Potom možno oceníte vychytávky ako:

  • Vstavaný stmievač, vďaka ktorému si nastavíte intenzitu svetla podľa svojich predstáv.
  • USB port, aby ste si mohli dobiť telefón alebo čítačku.
  • Diaľkové ovládanie, vďaka ktorému môžete lampu rozsvietiť a zhasínať, niekedy tiež meniť farbu alebo jas svetla.

Zavřít reklamu
Zavřít reklamu