Výhody vysokých matracov – ako zvoliť správnu výšku?

Na akom vysokom matraci zaspávate? Musíte každé ráno prácne vstávať alebo z postele zoskakujete? U matracov platí pravidlo, že čím vyššie, tým väčšie pohodlie vám ponúkajú. Prečo? Predstavujeme vám hlavné výhody vysokých matracov. Niektoré z nich vás prekvapia, ale všetky vás presvedčia o jednom: vysoké matrace sú skvelé.

matrac

Príjemné ranné vstávanie

Napadlo vám niekedy, aké by to bolo, keby ste nemuseli každé ráno vstávať z postele, ale, naopak, z nej zostupovať? Vysoké luxusné matrace vám také pohodlie poskytnú. Musíme vás však varovať, ranné zostupovanie z postele je návykové. Pokiaľ si zaobstaráte kombináciu vysokej postele a matracov, nebudete to ľutovať. Rozhodne totiž neplatí, že nad výberom matraca by ste mali premýšľať až vo vyššom veku. Čím skôr si kvalitný matrac zaobstaráte, tým lepšie sa vám bude spať a tým menej bolestí vás bude ráno trápiť.

Zamilujte sa do lenivej peny

Matrac, ktorý dokáže meniť ľudské životy, je ten vyrobený z lenivej peny. Zaspávanie na takomto matraci totiž pripomína spanie ako v bavlnke. Svoj názov získal vďaka tomu, že si dokáže zapamätať tlak, ktorým naň ľudské teplo pôsobí a do svojej pôvodnej podoby sa vráti veľmi pozvoľna. Matrac z lenivej peny dokonale skopíruje tvar vášho tela a nebude vás nikde tlačiť. Lenivá pena rovnako dokáže zaistiť optimálnu polohu chrbtice v spánku a dodať tak spiacemu maximálne pohodlie.

Penové matrace sú jednotkami na trhu

Penové matrace sa všeobecne tešia veľkej popularite. Sú totiž príjemne mäkké, priedušné a pohodlné. Navyše často ponúkajú dve možnosti tvrdosti – na každú stranu inú. Môžete si matrac teda obrátiť podľa toho, na akú tvrdosť máte práve náladu.

Ako vybrať matrac? Čím vyšší, tým lepší

Nie ste si istí, ako zvoliť výšku matraca? Vyskúšajte si v obchode rôzne výšky a vyberte si tú, ktorá bude pre vás najpohodlnejšia. Pri výbere však vždy dávajte prednosť matracom, ktoré merajú aspoň 20 centimetrov.

Menšie alebo väčšie matrace? Aký rozmer je ideálny?

Taktiež rozmer matraca má vplyv na kvalitu vášho spánku. Rovnako sa držte pravidla, že čím väčší matrac, tým lepší. Buďte maximalisti a doprajte si pohodlie. Veľkosť matraca, samozrejme, musíte prispôsobiť roštu. Než sa však pustíte do výberu, majte na pamäti, že matrac by mal byť minimálne o 20 centimetrov dlhší ako človek, čo na ňom bude spať. Čo sa šírky matraca týka, najrozšírenejší je rozmer 90 centimetrov, avšak ľudia, čo sú priestorovo výraznejší, by sa rozhodne nemali báť zaobstarať si širší model. Zaistia si tým pohodlie počas spánku.

matrac

Poťah na matrac a topper sú samozrejmosťou

Rovnako ako je samozrejmosťou to, že na prikrývkach a vankúšoch máte obliečky, malo by byť samozrejmosťou taktiež použitie poťahu na matrac. Pokiaľ chcete výšku matraca ešte o niekoľko centimetrov predĺžiť, použite topper. Ide o ochranný vrchný matrac, ktorý sa dá jednoducho zrolovať a položiť na posteľ. Samozrejme, na topper patrí ešte aj posteľná plachta.

Pohodlie počas spánku vám zaistí aj správny výber pyžama

Či už zainvestujete do ortopedického matraca, zdravotného matraca alebo toho z lenivej peny, úplne pohodlie vám zaistí taktiež vhodne zvolené pyžamo a nočná košeľa. Dôraz pri výbere musíte klásť predovšetkým na pohodlie, čo vám poskytnú. Čím voľnejší strih a priedušnejší materiál, tým lepšie.

Vychutnávajte si každé ráno pocit, že spíte na kráľovskej posteli. Zabudnite na nepohodlné vstávanie a namiesto toho začnite z postele ráno zostupovať. Uvidíte, že vďaka vysokému matracu bude vaše ranné vstávanie pohodlnejšie a nočný spánok výdatnejší.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu