Výrazná sedačka? Prečo nie! Ako ju zladiť s interiérom?

Keď ide o nákup drahšieho vybavenia do domácnosti, veľa ľudí sa spolieha na neutrálne farby. Nie je sa čomu diviť – ľahko ich zladíte s ostatným nábytkom, a to aj keď sa o pár rokov rozhodnete pre renováciu. Avšak ani pri farebných sedačkách sa nemusíte pri zariaďovaní obývačky toľko obmedzovať – stačí len vedieť, ako ich zladiť so zvyškom vybavenia.

výrazná sedačka

Odmenou pre vás bude obývacia izba, ktorá pôsobí živo, hravo a originálne. Dizajnové farebné sedačky si navyše zakaždým získajú nielen vašu pozornosť, ale predovšetkým každú vašu návštevu – a rozhodne sa len tak neopozerajú.

Je len na vás, či svoje pohodlie zveríte modelom s látkovým poťahom, alebo vás skôr zaujmú kožené sedačky. Hlavné je, aby k vám daný model prehovoril, bol komfortný a odrážal váš osobný vkus. Výber ďalšieho vybavenia potom bude o poznanie jednoduchšie.

Neutrálne farby využite inde

Keď si vyberiete farebnú alebo priamo extravagantnú sedačku, nemusíte sa neutrálnych odtieňov vzdávať. Šedá, čierna, béžová alebo hnedá vám naopak pomôže vyvážiť výrazný odtieň sedačky a rozšíri vaše možnosti kombinácií nábytku a dekorácií.

Neutrálne farby sa najlepšie hodia na farbu stien a podlahy. Pokiaľ teda spolu s nákupom vašej novej pestrofarebnej sedačky riešite celkovú rekonštrukciu obývacej izby, držte sa pri maľovaní decentnejších tónov, ale zároveň sa nebojte ani výraznejších kontrastov. Pastelová sedačka vďaka tmavšiemu pozadiu lepšie vynikne a celú miestnosť skvele oživí.

Vyhrajte sa s rôznymi vzormi

Síce sa oplatí držať neutrálnejších farieb, avšak neznamená to, že by mala mať obývacia izba úplne uhladený štýl. Perfektným oživením sa môžu stať geometrické vzory ako rôzne kruhy, prúžky alebo trojuholníky.

Pokiaľ však nemáte s ich používaním žiadne skúsenosti, počítajte s tým, že vám možno chvíľu potrvá, než sa vám podarí ich použitie vybalansovať. Zlá voľba vzorov nemusí byť na pohľad príjemná, nebojte sa teda ísť metódou pokusov a omylov, než si ich použitie vychytáte. Výsledok totiž bude stáť za to.

Doplnky nakupujte z rôznych zdrojov

Je pochopiteľné, že ak ste spokojní s istým predajcom, radi u neho nakúpite znova. Obzvlášť to platí pre nábytok, ktorý nakupujete v sadách – napríklad konferenčný stolík, obývačková stena a k tomu rôzne police na stenu. Ak však nechcete, aby vaša obývacia izba vyzerala ako presná kópia titulnej stránky katalógu z nábytkom, rozhodne by ste mali vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

výrazná sedačka

Ladiace dekorácie a doplnky zoženiete aj v iných obchodoch alebo pri vašich cestovateľských dobrodružstvách. Keď budete vyberať múdro a domov si prinesiete iba kúsky, ktoré vás naozaj zaujmú, obývacia izba nebude preplácaná a naopak bude perfektne odrážať vašu osobnosť.

Nezabudnite na vankúše

Na každú sedačku patria vankúše, a to aj na tú farebnú. Ide o prvok, ktorý nielen umocní štýl celej sedačky, ale zároveň vám prinesie dodatočný komfort pri vašom odpočinku. Jasné a žiarivé jednofarebné poťahy skvele uzemníte tmavými vankúšmi s jemným vzorom. Tmavšie varianty naopak zjemníte svetlejšími vankúšmi v bielych, béžových alebo napríklad pastelových tónoch.

Výrazných farieb sa skrátka nemusíte obávať, ani keď ide o sedacie súpravy. Ak ich vhodne zvolíte do vášho interiéru a použijete správne farby ďalšieho nábytku a doplnkov, vytvoríte unikátny vzhľad, ktorý vám bude každá návšteva závidieť. A čo je hlavné, sami sa v takto ladenej miestnosti budete cítiť príjemne a uvoľnene.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu