Výškovo nastaviteľný stôl – najlepšie riešenie pre vašu kanceláriu!

Točí sa celá vaša práca okolo stola a počítača? Pracujete aj z pohodlia domova, čo si vyžaduje omnoho kvalitnejšiu výbavu? Obývaciu izbu častokrát funkčne rozdeľujeme na spoločenskú a pracovnú časť, s veľmi efektívnymi a všestrannými riešeniami. Len tie najlepšie sa však zároveň pozitívne prejavujú na produktivite a domácej pracovnej morálke.

Pracovný stôl využívame všestranne

Bežné kancelárske práce podnecujú ako dlhodobú činnosť za počítačom, tak aj s dokumentmi, listovaním v nich a ich štúdiom. Svoje telo dostávame do rozdielnych pozícií, tlaku a zaťažujeme vždy inú skupinu svalstva. Pri každej čiastkovej práci by sme sa mali orientovať na špecifický sklon, výšku a šírku pracovnej dosky. Otázne však je, či nám to umožňujú funkčné vlastnosti písacieho stola. A máme vôbec čas riešiť takéto “drobnosti”?

Pracujte produktívne a zdravo

Čas pri práci je drahocenný, z čoho vychádzajú moderné výškovo nastaviteľné stoly s rýchlosťou zdvihu približne od 38 mm/s. Toľko času si predsa vyhradí každý, komu skutočne záleží na tom, aby dostal stôl do optimálnej pozície.

Stol vyskovo nastavitelny

Zdroj foto: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Podľa princípov ergonómie pri kancelárskych úkonoch potrebujeme stôl vo výške 70 – 80 cm. Taktiež by sme mali rešpektovať optimálnu vzdialenosť monitora počítača od očí, tj. cca 60 cm. Vyberať by sme si mali väčšiu pracovnú dosku (80 x 200 cm) pre dostatok miesta na počítačovú zostavu a listiny.

Pozor! Všetky úrovne mimo odporúčaných spôsobujú ťažkosti s krčnou chrbticou, bolesť v ramenách, rukách, neprimeraný tlak na panvu a dolné končatiny. Preto pri výbere výškovo nastaviteľného stola získavame výhody v možnostiach nastavenia výšky od 60 a neraz až do 125 cm. Nastavenie prebieha rýchlo a intuitívne, čo dokazuje vstavaný pamäťový ovládač, vybavenie s LED displejom a v novších verziách pohon dvoma výkonnými motormi. Nemusíte sa obávať ani preťaženia rastúcich stolov – zväčša garantujú nosnosť až do 100 kg, avšak pozor, nech sa vám práca zbytočne nekopí!


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu