Zabudnite na holé steny, zvoľte štýlové tapety a rozžiarte interiér

Holé biele steny bez žiadnych dekorácií môžu pôsobiť v interiéri veľmi chladno. Je mnoho spôsobov, ako ich oživiť a dodať tak celej miestnosti šmrnc!

tapeta nostre

Keď máte prázdnu studenú stenu, fantázii o jej estetickej zmene sa medze nekladú! Jednou z možností je použiť zaujímavé vliesové tapety alebo zvoliť cestu nástenných obrazov.

Štýl podľa vašich preferencií

Pri tapetách sa nemusíte obmedzovať len na jeden vzor, pretože existuje veľa možností a kombinácií. Môžete zvoliť odvážne a jasné vzory alebo sa rozhodnúť pre tie jemnejšie, minimalistickejšie. Výber je len na vás! Pri výbere vzoru majte na pamäti, že by mal dobre ladiť so štýlom a zariadením danej miestnosti.

Pokiaľ hľadáte niečo štýlové, pozrite si trendy vo vzoroch tapiet a vyberte takú, čo zapadne do vašej domácnosti. Ak dávate prednosť modernejšiemu štýlu, potom vyskúšajte geometrické vzory alebo niečo abstraktnejšie. Alebo chcete vyskúšať niečo tradičnejšie? Pozrite si kvetinové tapety či motívy so zvieratami, plážami alebo krajinkou.

Dbajte na správny výber tapety

Dobre vyzerajúca farba tapety je vždy najdôležitejšia, keď ide o dizajnovo zariadenú miestnosť. Správny výber farby môže zmeniť celý vzhľad izby a môže vám tiež dodať pocit štýlu, vďaka ktorému môžete skutočne vyčnievať z davu. Existuje veľa spôsobov, ako postupovať pri voľbe správnej tapety pre vašu izbu. Jednou z prvých vecí, ktoré by ste mali zvážiť, je tvar vašej miestnosti a množstvo denného svetla, ktoré sa do nej dostáva.

Pri výbere farieb je dôležité mať na pamäti účel každej oblasti vo vašej domácnosti. Ak chcete, aby priestor pôsobil otvorene a vzdušne, zvoľte svetlé farby. Pokiaľ chcete, aby pôsobil intímnejšie, siahnite po tmavších farbách. Vyhnite sa príliš sýtym farbám – môžu sa dostať do konfliktu so všetkým ostatným vo vašej domácnosti. Snažte sa nekombinovať rôzne vzory tapiet v jednej izbe. Radšej použite tapetu len na jednu stenu, nech vynikne, a tie ostatné nechajte pokojne obyčajné biele.

Zdroj obrázka: Nostre.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu