Aj záhradný domček môže byť estetickou chuťovkou

Ak patríte medzi vášnivých záhradkárov, tak sa už určite tešíte na koniec zimy a príchod jari, počas ktorej sa môžete opäť venovať svojej obľúbenej činnosti. Prečo však na jar nemyslieť už teraz? Zima sa dá využiť aj ako dobrá príprava na jar a leto. Napríklad aj tak, že vyriešite otázku, týkajúcu sa uskladnenia záhradného náradia, hnojív, kosačky a podobne. Namiesto klasickej ´šopy´ si môžete dopriať iné riešenie, ktoré je aj esteticky pútavé a funkčné zároveň. podľa popisu je asi jasné, že by mohlo ísť o záhradný domček.

záhradný domček

Zdroj obrázka: Peter Vanco / Shutterstock.com

Prečo záhradný domček?

Estetická stránka veci rozhodne nie je len o tom, aby sme sa mali čím pochváliť pred návštevou. Oveľa viac ide o to, aby sme sa my sami na našom vlastnom pozemku či vo vlastnom dome cítili fajn a príjemne. Určite uznáte, že ak máte postavený pekný rodinný dom so záhradou, tak by vás asi nepotešil pohľad na opustenú a polorozpadnutú kôlňu či šopu. Práve preto je záhradný domček na náradie lepším riešením. Po úžitkovej stránke splní všetko, čo si prajete, a po tej estetickej zase príjemne zaujme.

Využívajú sa šetrné postupy

Existujú rôzne špecifikácie a typy záhradných domčekov, každý záhradkár si môže vybrať podľa toho, čo konkrétne preferuje. Je dobré vedieť o tom, že pri výrobe a samotnej montáži sa využívajú šetrné a ekologické postupy. Používa sa čisté a ničím neošetrené drevo s certifikátom o pôvode. Na obkladové profily sa najčastejšie využíva smrekové drevo.

Aj na netradičné účely

Samozrejme, záhradný domček nemusí exkluzívne slúžiť len na to, aby ste v ňom skladovali náradie. Je len na vás, ako priestor využijete. Ak napríklad pracujete z domu a chcete byť pri tom na čerstvom vzduchu s výhľadom na záhradu, dá sa domček využiť ako garden office na prácu. Predstavte si to, leto, k tomu čerstvý vzduch a pokoj na prácu.

Taktiež môže domček slúžiť ako drevník, čiže špecificky na uskladnenie dreva, čo oceníte predovšetkým počas vykurovacej sezóny.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu