Preč s nepotrebnými a nefunkčnými vecami v domácnosti

Materializmus a presýtenosť všetkého a všetkým je okolo nás. Ak zúfalo potrebujete pretriediť svoj domov, je načase zbaviť sa všetkých nepotrebných a najmä nefunkčných vecí, ktoré vám zaberajú zbytočný priestor!

Roztrieďte veci na 3 hromady

Cítite sa preťažení všetkými vecami vo vašej domácnosti? Ak áno, možno je čas zbaviť sa vecí, ktoré nepotrebujete. Môže to byť náročná úloha, ktorú treba zvládnuť naraz. Proces zbavovania sa nepotrebných vecí sa môže zdať skľučujúci, ale v skutočnosti je to celkom oslobodzujúce, a to aj v psychickej rovine. Nielenže vám pomôže vyčistiť váš životný priestor, ale môže tiež pomôcť znížiť hladinu stresu. Začnite tým, že všetko, čo vám aktuálne neslúži, z miestnosti (alebo skrine, poličky) vynesiete a potom každú vec roztriedite na tri kôpky s kategóriami: ponechať, darovať a vyhodiť.

odevy móda

Keď sa zbavíte všetkých predmetov na hromade na vyhodenie, je čas pozrieť sa na možné veci na darovanie. Spýtajte sa sami seba, či predmety naozaj potrebujete, a ak nie, darujte ich charite alebo niekomu, kto ich potrebuje. Prípadne môžete tieto veci kvalitne nafotiť a inzerovať na online bazároch. Dostanete za ne aspoň pár eur, ktoré sa vám zídu na nákup náhrad. Nakoniec sa v prípade položiek, ktoré si chcete ponechať, uistite, že ich skladujete organizovane a naozaj ich budete využívať. Takto nebudete materiálne zahltení, keď sa budete obzerať po svojom dome. Tak sa do toho pustite a zbavte sa všetkých nepotrebných vecí – nebudete to ľutovať!

Náhrady za dobré ceny

Niekedy sa budete musieť uchýliť k zbaveniu sa už nefunkčných, no v minulosti praktických vecí, ktoré by ste za iných okolností potrebovali využívať. Bude nutné ich v domácnosti vymeniť za nové, plne funkčné predmety. Chodiť po viacerých obchodoch vo vašom meste a hľadať výhodné ceny osobne nie je riešením, keď môžete ísť na istotu do jedného, v ktorom zoženiete všetko, čo potrebujete v domácnosti či v záhrade nahradiť. Veď si stačí pozrieť jeden Tesco leták, ktorý nájdete tu, a vyberiete si za vytriedené veci novú praktickú náhradu.

Výhodou je, že v Tescu okrem potravín nájdete doplnky do záhrady aj do bytu či domu a už pred cestou do obchodu budete z letáku vedieť, čo je aktuálne v zľave a vyhliadnete si to. Počas jednej návštevy obchodu tak môžete urobiť jeden veľký nákup za výhodnejšiu cenu.

Pomôcť môže aj zoznam vecí

Na to, aby ste urobili novým veciam priestor, môžete začať aj tým, že si prejdete všetky miestnosti a urobíte si zoznam vecí, ktoré už nepoužívate alebo nepotrebujete. Je to ako mini pretrieďovanie vášho domova, garáže či záhradného altánku! Veci, ktoré nechcete, môžete darovať alebo predať, prípadne ich môžete použiť na niečo iné. Len sa uistite, že si nenechávate nič, čo nepotrebujete.

odevy móda

Keď sa zbavíte nepotrebných vecí, budete prekvapení, o koľko je váš domov ľahší a priestrannejší. Navyše budete môcť ľahšie nájsť tie veci, ktoré potrebujete a aj používate. Tak na čo ešte čakáte? Zbavte sa neporiadku a užívajte si novoobjavený priestor vo svojej domácnosti!

Zbaviť sa nemusíte len starej elektroniky či kuchynského zariadenia! Choďte na to od oblečenia, ktoré ste už roky nenosili, až po knihy, ktoré ste už prečítali, je čas rozlúčiť sa s neporiadkom a uvoľniť miesto niečomu lepšiemu, modernejšiemu a praktickému, čo kúpite za dobré ceny.

A najlepšie na tom je, že je to jednoduchšie, ako si myslíte. Začnite upratovaním jednej miestnosti po druhej. Keď sa zbavíte všetkých nepotrebných predmetov, budete prekvapení, o koľko usporiadanejší je váš priestor. Nielenže bude vyzerať lepšie, ale budete môcť aj ľahšie nájsť využívané veci. Nezabúdajte ani na výhody pre duševné zdravie – zbavenie sa nepotrebných predmetov môže znížiť stres a dodať vám pocit väčšej kontroly nad svojím prostredím. Takže sa zhlboka nadýchnite, vezmite vrece na odpadky a pripravte sa na staré dobré upratovanie. Skôr než sa nazdáte, budete mať domov bez neporiadku a stresu!


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu