Rôzne typy záhradných prístreškov pre vás aj vaše auto

Pokiaľ máte záhradu veríme, že trávenie času vonku je vašou obľúbenou činnosťou. Bohužiaľ len do tej doby, než sa obloha zatiahne mrakmi a začne pršať alebo naopak slnko páli tak, že vám pobyt na záhrade úplne znemožní. Riešením sú praktické záhradné prístrešky.

Terasový prístrešok priamo pri dome

Ak je vaša terasa umiestnená priamo pri dome tak, aby ste so šálkou lahodnej kávy nemuseli chodiť ďaleko, bude sa vám hodiť pergola kotvená priamo na dom. V takom prípade je však potrebná dôkladná revízia fasády vášho domu. Konkrétne steny, na ktorú má byť pergola kotvená. Materiál by mal byť dostatočne pevný a stabilný.

Je dobré vedieť, z akých tehál je dom postavený a v akom stave je stena, na ktorej má byť pergola upevnená. V prípade, že si svoj nový prístrešok na terasu budete objednávať u špecialistu, kvalitný a férový dodávateľ k vám vyšle technika, ktorý steny preverí za vás a navrhne aj vhodný typ pergoly.

Prístrešky a pergoly

Bezúdržbová hliníková pergola FLAT má ľahkú konštrukciu, takže môže byť kotvená takmer na každý dom. Pohyblivé zastrešenie vám zas umožní nastaviť si tienenie presne tak, ako potrebujete. Zdroj: Sun System SK

Terasa priamo pri dome je vhodné miesto pre bioklimatickú pergolu

V prípade terasového prístrešku v podobe pergoly kotvenej k domu odporúčame bioklimatickú pergolu, kde je zastrešenie riešené pomocou naklápacích lamiel. Bioklimatické pergoly sa samozrejme dajú využiť aj v otvorenom priestore, ale pri kotvení k domu ešte viac vyniknú ich prednosti.

Naklápacie lamely, ktoré tvoria strechu, sa totiž dajú polohovať až do 140 stupňov. Úplným uzavretím lamiel získate pevnú strechu, ktorá odolá nielen dažďu, ale aj silnej vrstve snehu. V prípade slnečného počasia je posedenie pod takýmto terasovým prístreškom veľmi príjemné, pretože aj otvorené lamely tienia silné slnečné lúče, ale zároveň nimi prúdi vzduch, takže nie je pod pergolou príliš horúco, pretože prúdiaci vzduch znižuje pocitovú teplotu.

Pergoly prístrešky pre vás aj auto

Veľmi obľúbená Bioklimatická pergola českej výroby PLACEO zaistí príjemnú ventiláciu vzduchu pod pergolou. Zdroj: Sun System SK

Bude stáť romanticky v objatí záhrady

Užívať si naplno krás vašej záhrady vám umožní len terasový prístrešok s dostatočným výhľadom do okolia. V takom prípade sa hodí samostatne stojaca pergola, rovnako ako v prípade, že chcete často grilovať a nechcete mať dym v dome, alebo si prajete pergolu naozaj veľkých rozmerov.

Pergoly prístrešky pre vás aj auto

 Špičková pergola Bavona švajčiarskej kvality sa hodí k domu aj do otvoreného priestoru. Veľmi praktickým aj pekným doplnkom je potom zasklenie, ktoré ju premení na efektnú zimnú záhradu. Zdroj: Sun System SK

A čo vaše auto?

Sneh, dážď, veľmi silné slnečné žiarenie a nedajbože krupobitie škodia laku vášho miláčika. Aj vaše auto si tak zaslúži byť kryté pod strechou. Čo však robiť, keď nemáte garáž alebo na ňu nemáte miesto či financie?

Riešením môže byť opäť prístrešok čiže pergola na auto. Prístrešok na auto odporúčame, rovnako ako všetky typy pergol, v prevedení z hliníka. Ten dodá každému prístrešku moderný vzhľad, ale predovšetkým je úplne bezúdržbový.

Vďaka hliníku, ktorý je ošetrený kvalitným práškovým lakovaním, nie je nutné pergolu natierať alebo sa o ňu inak starať. Prípadné nečistoty ľahko odstránite prúdom čistej vody. Budete tak mať viac času starať sa o vaše auto, ktoré bude pod prístreškom dostatočne chránené tak, aby vaša námaha nevyšla navnivoč.

Pergoly prístrešky pre vás aj auto

Bezúdržbový prístrešok AUTO SADDLE má klasickú sedlovú strechu a spoľahlivo ochráni vaše auto pred nepriazňou počasia. Zdroj: Sun System SK


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu