Umiestnenie tlačiarne v domácnosti? Improvizácia, ktorá musí fungovať

Mať pre počítač k dispozícii tlačiareň je o komforte. Vytlačiť si zmluvy, faktúry, doklady o úhrade a pod sa hodí aj nepodnikateľovi. Tlačiarne sú dnes prepájané s počítačmi káblom, no ak majú slúžiť celej rodine, skôr je trendom tlačiareň s wifi prepojením, kedy ktokoľvek môže v prípade potreby vytlačiť dokument pokojne aj z mobilu. Vedeli ste však, že ak plánujete kúpiť tlačiareň, aj jej umiestnenie by malo mať svoje zásady?

tlačiareň a umiestnenie tlačiarne

Estetické aj praktické niekedy nejde dohromady

Klasické menšie tlačiarne je ľahké umiestniť na stôl. Na pracovnom stole však nebýva dostatok priestoru a tak nachádzajú priestor na komodách, policiach, skrinkách, aj stolčekoch. Najhorším miestom, ktoré pre tlačiareň môžete mať, je pod nohami, alebo priamo oproti nôh. Vysunuté držiaky papiera nie sú nezničiteľné a je mnoho tých, ktorí „zakopli“, alebo len poškodili zásobníky na papier a pod. Nešťastné je pokladať tlačiarne na zem. Na úrovni podlahy je vyššia prašnosť, čo výrazne opotrebuje citlivé technologické vnútro prístroja.

Dajte pozor, aby ste nepraktikovali bežnú slovenskú chybu. Tlačiarne ako multifunkčné zariadenia so skenerom, nedokážu byť plnohodnotným držiakom všetkého nepotrebného zo stola. Práve t, že tieto tlačiarne sú kvôli A4 listoch riešené na plocho priam vyzýva, aby sme „dočasne“ využívali rovnú čistú plochu na uskladnenie vecí. Postupne zvyšujúca sa váha, knihy, papiere a pod, ľahko poškodia pánty, prípadne dokonca sklo. Možno pozeráme na to, ako vystavenie tlačiarne vyzerá, veľakrát však musíme uprednostniť aj praktickú stránku, najmä ak nám tlačiareň slúži pravidelne.

Nevhodné miesta:

  • Dostupné pre malé deti, psov, mačky, alebo iné zvieratá
  • Na zemi pre vyššiu prašnosť
  • Na miestach, kde je kabeláž riešená na prechodovom mieste (vykopnutie = komplikácie pri tlači na diaľku, poškodenie konektorov, poškodenie zástrčky na tlačiarni, ktorej oprava je náročná)
  • Nevhodná je aj poloha, pri ktorej je príliš vysoko nad úrovňou očí.
  • Príliš ťažké tlačiarne nie je vhodné používať na stoloch a nestabilnom podklade. Akonáhle sa rozbehne rameno s náplňou, konštrukcia stolíka, stolčeka a podobne sa môže rozkývať. Postupne aj viac. Počítajte preto s pohybom tlačiarne
  • Nevhodné je umiestnenie, ktoré by akokoľvek znemožňovalo vysúvanie zásobníka papiera a vysúvanie ramena pre natlačené dokumenty.

Vhodné miesta:

  • Pevné police pre ľahké jednoduché tlačiarne, pevné stoly a skrinky pre tlačiarne s vyššou váhou.
  • Umiestnené tak, aby bolo možné bez ťažkostí dopĺňať papier a vyberať natlačený papier.
  • S ľahkým prestupom napájacieho kábla
  • Miesto neprašné a ďalej od radiátora, priameho slnka, alebo sklenených sôch, ktoré by boli vystavené slnku a mohli by vytvárať „lupa efekt“.

Má zmysel nezabudnúť na:

Tlačiareň je citlivé zariadenie, ktoré musí byť v čistom neprašnom prostredí. Mali by ste mať prístup k jeho náplniam. Atramentové tlačiarne môžu vytvárať viac vibrácií a výraznejší pohyb ramena s farbou nad papierom. Je fajn mať tonery – náplne do tlačiarní v priestore bez prístupu slnka a bez zbytočného fyzického namáhania.

Tip: nové náplne do tlačiarní naša redakcia nakupuje na tonerpartner.sk  kvôli cenám, aj ponuke.

Ponuka nábytku:

Nábytok a ponuku komôd, políc skriniek, stolov a pod. si môžete pozrieť v ponukách nasledovných predajcov:


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu