Vonkajšie žalúzie – Hlavné výhody inštalácie vonkajších žalúzií

V dnešnej dobe už patria vonkajšie žalúzie k štandardným tieniacim prvkom okien väčšiny moderných budov. Čoraz častejšie tvoria obľúbenú súčasť exteriéru nielen novostavieb rodinných domov, ale aj rekonštruovaných verejných a obytných budov. Okrem svojej hlavnej funkcie, ktorá spočíva v regulácii intenzity prieniku denného svetla do interiéru, je nemenej významná aj ich ochranná či estetická funkcia. Značná energetická úspora vonkajších žalúzií je využívaná najmä pri realizácií nízkoenergetických stavieb. Aké ďalšie výhody môžeme očakávať a v ktorých prípadoch je inštalácia exteriérových žalúzií tou najrozumnejšou voľbou? Ak momentálne zvažujete ich kúpu, môžete sa vhodne inšpirovať prostredníctvom nasledujúcich riadkov, ako aj širokou ponukou uvedeného sortimentu na stránke…

Vonkajšie žalúzie

Kedy sú vonkajšie žalúzie ideálnym riešením?

Ak že ste v procese plánovania či finálnej realizácie výstavby rodinného domu, je pre Vás otázka výberu vhodnej tieniacej techniky zrejme vysoko aktuálna. V prípade novostavby je však najprv potrebné vykonať stavebnú predprípravu v závislosti od druhu zvolenej tieniacej techniky. Je preto nevyhnutné, aby ste už v čase prípravy projektovej dokumentácie kontaktovali renomovaného výrobcu alebo dodávateľa vonkajších žalúzií. Rovnako pri rekonštrukcii a renovácií vášho domu Vám vhodne zvolený typ a prevedenie vonkajších žalúzií v mnohých smeroch prispeje ku skvalitneniu a k zvýšeniu celkového komfortu Vášho bývania.

Najväčšia výhoda tohto spôsobu tienenia spočíva v možnosti plynulej regulácii prirodzeného osvetlenia a odrážania priamych slnečných lúčov. Optimálnym tienením si dokážete zabezpečiť až 10 stupňový rozdiel teplôt interiéru a exteriéru, čo je v súčasnosti jednou z nevyhnutných podmienok dosiahnutia nízkych energetických nákladov na prevádzku akejkoľvek budovy. Napríklad dom chránený vonkajšími žalúziami môže významne ušetriť na nákladoch spojených s klimatizáciou. Naopak, v chladnejšom období roka a počas noci dochádza k celkovému zlepšenie tepelnoizolačných vlastností okna. V porovnaní s klimatizáciou je ich používanie zdravotne vhodnejšie, bez rizika zhoršenia priebehu dýchacích alebo alergických ochorení, čo je práve v prípade nainštalovania klimatizácie reálnou hrozbou.

Ďalšou nezanedbateľnou funkciou vonkajších žalúzií je aj redukcia znečistenia okien a vonkajšej fasády. Ak sa rozhodnete opatriť svoj dom vhodným typom tohto typu žalúzií, zvyšujete ochranu svojho príbytku pred vplyvom nepríjemného nárazového vetra a prípadného poškodenia okien letiacimi predmetmi. Okrem nezanedbateľnej úspory energie plnia taktiež estetickú úlohu pri utváraní celkového vzhľadu budovy a umocnení moderného dizajnu. Súčasný sortiment výrobkov tieniacej techniky ponúka širokú škálu riešení a produktov. V ponuke nájdete rôznorodé technické, materiálové a dizajnové prevedenia exteriérových žalúzií. V rámci výrobkov vonkajšej tieniacej techniky sú na súčasnom trhu dostupné aj rolety, markízy, garážové brány, siete proti hmyzu na okná a dvere s tienením a podobne. Vhodným príkladom je bohatý sortiment spomínaných produktov, ktorý nájdete v aktuálnej ponuke nášho internetového obchodu….

Vonkajšie žalúzie

Je možné spojiť kvalitu a účelnosť s dostupnou cenou?

Použitie jednotlivých produktov záleží od účelu, ktorý pre Vás v procese ich výberu predstavuje základnú prioritu. Existuje mnoho modelov výrobkov tieniacej techniky, z ktorých každý má rôznu účinnosť a je určený na konkrétne použitie. Proti slnečnému žiareniu a udržaniu optimálnej teploty v interiéri sú určite najlepšou voľbou práve vonkajšie žalúzie. Tento typ tienenia je bezpochyby najefektívnejším a aj najekologickejším spôsobom ochrany interiéru pred jeho prehriatím. Ako sa však zorientovať v spletitej sieti ponúk a vybrať si tie najkvalitnejšie vonkajšie žalúzie?

Najväčšou prednosťou našej ponuky je predovšetkým prvotriedna kvalita, ako aj možnosť výberu zo širokej škály dizajnových, typových a farebných prevedení. Samozrejmosťou je jednoduchý systém ovládania (ručne alebo elektronicky) a regulácie prírodného osvetlenia s minimálnymi nárokmi na údržbu. Vysoký komfort a pohodlie pri elektronickom spôsobe ovládania Vám zabezpečí diaľkové ovládanie s možnosťou napojenia na slnečno-veterné senzory. Žalúzie možno napojiť na systém Tahoma, pomocou ktorého môžete vaše žalúzie ovládať prostredníctvom smartfónu, tabletu alebo počítača. Cenové hľadisko je pre mnohých z nás určite nezanedbateľné, no treba si uvedomiť, že investícia v podobe kúpy kvalitných vonkajších žalúzií s účelným využitím by mala mať dlhodobý efekt. Z tohto dôvodu sa otázka úspory financií nedá posúdiť v krátkodobom časovom horizonte, preto prihliadať výlučne na cenové kritérium nie je v tomto prípade veľmi rozumné.

Hlavné výhody vonkajších žalúzií:

  • úspora nákladov na energie
  • regulácia vnútornej energie
  • ochrana okien a interiéru pred nečistotami
  • moderný dizajn
  • ovládanie pomocou smartfónu, tabletu alebo pc
  • jednoduchá údržba
  • odhlučnenie

Viac info na www.rollos.sk


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu