Všetky slovenské TV kanály doma aj mimo neho ponúka Antik

TV kanályDo každej modernej obývačky patrí moderný televízor, ktorý je dnes súčasťou interiéru a často mu podriaďujeme aj zariadenie samotného nábytku. Televízoru podriaďujeme aj svietidlá, ich intenzitu, smerovanie a samozrejme napríklad aj krb. Lenže do televízora patria aj televízne kanály, prípadne zostávate verní len svojim DVD či hernej konzole. Možností, ktoré prinášajú riešenia, dnes poznáme mnoho. Najmä vďaka televíznym reklamám vieme o Fiber TV, televízii Mágio od Telekom, prípadne o satelitnej televízií Skylink. V poslednej dobe zaznieva v reklamách a tlači aj nová služba Horizon Go od UPC, ktorá môže trochu pripomínať neslávne Horizont spojené s plačom a zúfalstvom. Našťastie len názvom, pretože služba prinesie skôr zábavu, ako trápenie. Teda pokiaľ sa nenaplnia iné prívlastky jej poskytovateľa, ktoré sa nachádzajú na fórach v spojitosti s nimi a naháňaním klientov za podlžnosti. Výber služieb je naozaj bohatý a viac menej v každej sa nájde nejaké plus. Jedno majú často spoločné. Sú viazané zmluvou a nie je ich možné len tak z ničoho nič presunúť inam, do iného mesta, až na Horizon Go, ktorá práve mobilitu pokladá za svoju prednosť.

V domácnosti sa dá mobilný príjem tv kanálov využiť
Na prvý pohľad sa to zdať nemusí, no mobilitu príjmu televíznych kanálov človek využije aj v domácich podmienkach. Mobilitu však teraz nechápme ako signál v mobilných telefónoch, ale mobilitu ako schopnosť preniesť si svoju televíziu a kanály kamkoľvek na Slovensku počas cestovania, napríklad na chatu, chalupu, k rodine, na prázdniny, či len k priateľom o poschodie vyššie.

Skúste riešenie košického Antiku pokojne aj v Pezinku
Hoci zámerom tohto článku nie je reklama, môže tak vyznieť. Pravdou je, že vyriešiť príjem televízie do svojho televízora chce občas zmluvy, faktúry a viazanosť. S tým sú spojené aj ďalšie možné scenáre, nutnosť sledovať šeky, dávať pozor, aby ste sa neocitli v nejakej lehote a aj to všetko prinútilo aj mňa uvažovať nad televíziami, ktoré nedávajú viazanosť a umožnia spotrebiteľovi napríklad aj slobodný pohyb. Košická spoločnosť Antik je na východe Slovenska známa tým, že poskytuje domácim užívateľom, aj podnikom internet, televíziu a ešte niekoľko služieb. Bol trochu risk zaujímať sa o to, či má zmysel od košickej firmy kúpiť zariadenie na príjem všetkých slovenských kanálov okrem možno pár exkluzívnych ako Ťuki TV (fakt nepotrebujeme zatiaľ nič podobné). Nakoniec však je zaujímavosťou, že príslušnosť k regiónu nehrá rolu, pretože už viac ako pol roka testované zariadenie Smart TV Box funguje ako plnohodnotná televízia s pár sekundovým oneskorením od klasickej televízie a je celkom jedno, či doma, u priateľov, či na víkendovej chalupe. Potrebujete len internetové pripojenie cez LAN kábel, alebo cez vlastné, či susedove WIFI. So všetkými kanálmi, ktoré potrebujete, vrátane dokumentárnych a ešte k tomu s pestrým výberom slovenských regionálnych televíznych staníc, pri ktorých ste možno o 80% ani netušili, že existujú. Nuž a dôvod prečo sa zmienka o tomto riešení nachádza na DOMaZAHRADA.sk je pomerne jednoduchý. Pri testovaní viac ako 6 rôznych televízií a systémom mimo novinku Horizon Go, ktoré sa ku nám zatiaľ nedostalo, nachádzame pri každej jednej svoje výhody. Minimálne sa hovorí na západnom Slovensku o Smart TV Box, aj keď má všetky svoje možnosti od Oravu po Komárno. Z predností, ktoré ako praktické určite oceníte, sú:

  • bez viazanosti
  • obmedzením je nutnosť internetového pripojenia s vyššou rýchlosťou a väčším objemom dát. Televízia funguje len cez internet.
  • za poplatok ďalšie kanály, súčasťou aj kanál pre dospelých, prípadne kanály len pre deti, vzdelávacie kanály, rozhlasové stanice a iné.
  • pestrý výber kanálov, základný balík je bezplatný, ďalšie sú za poplatok
  • televízny archív, pozriete si, čo ste zmeškali, prípadne ak ste nepočuli niečo v správach správne, už za pár minút sú tieto správy v archíve a môžete si ich tak pozrieť znova.
  • schopnosť vziať si skrinku s diaľkovým ovládačom a káblom HDMI (balenie už obsahuje) kamkoľvek, kde je pripojenie a možnosť spojenia s TV. Ak nie TV, potom postačí aj notebook s HDMI portom.

Milovníci netradičných miest a pôžitkári si možno prídu na svoje
Keďže pri hľadaní tejto služby sa nemusíte dostať ihneď na to správne miesto, lepšou navigáciou bude priamy odkaz na popis služby a jej nákup. Je to z toho dôvodu, že nemusí byť jednoduché sa priamo k tejto možnosti dostať. Zásielka vám príde kdekoľvek, pokojne do Žiliny, ako pôvodne tá naša. Nakoniec vás však bez mesačných poplatkov čaká celkom dobrý podpultový tovar, ktorý nepatrí medzi veľmi rozšírené a aj to je jeho výhoda. Máte tak čím prekvapiť napríklad televízorom v altánku, ktorému stačia dve elektrické zásuvky a dosah WIFI signálu. Žiaden satelit a káble ťahať už nepotrebujete. Netradičných miest je však oveľa viac, len pozor na bazén. Keď už sme pri pôžitkoch, ak si potrpíte na HD kvalitu kanálov a funkciu nahrávania, tak s ňou môžete počítať. Nahrávanie je komplikované na vysvetlenie, je nutné sa s ním zoznámiť a naučiť sa ho. K tomu slúži aj niekoľko video inštruktáží priamo v nastavení MENU, mimo také vymoženosti ako internetový prehliadač a napojenie na videá denníka SME.

foto: foto bola potiahnutá zo stránok, na ktoré vedie odkaz v závere článku. Veríme, že nám bude odpustené. 


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu