Žalúzie či rolety dodajú vášmu domovu tú správnu atmosféru

Snáď každý zbožňuje tie víkendové rána, keď sa prebudíte a viete, že môžete znovu zavrieť oči a v kľude spať ďalej, ak vám v tom však už od piatich od rána nebránia ostré slnečné lúče. Nenechajte si kaziť víkendovú idylku a kúpte si to správne tienenie.

žalúzie a tienenie

Zaobstarať si žalúzie či rolety už dávno neznamená otravné hľadanie niečoho, čo by aspoň trochu ladilo k vášmu domovu. Tienenie sa stalo nielen funkčnou, ale aj designovou záležitosťou, vyrábajú sa najrôznejšie typy vo veľa farebných odtieňov, výnimkou nie sú ani zaujímavé vzory. Tienenie sa oplatí aj z hľadiska ekonomického, v lete zabraňuje prehrievaniu interiéru a v zime úniku tepla, vďaka čomu šetríte na výdavkoch za klimatizáciu aj za kúrenie.

Drevená atmosféra v interiéri.

Trefou do čierneho sú drevené žalúzie, ktoré vytvárajú tú správnu prírodnú a útulnú atmosféru. Jednotlivé lamely drevených žalúzií sa vyrábajú z kanadskej lipy, ktorá je obľúbená pre svoj vzhľad i vysokú kvalitu. Drevené žalúzie jednoducho zladíte s akýmkoľvek farebným ladením interiéru, lamely sa namoria na najrôznejšie drevené odtiene, rovnako tak ako ich horný profil, ktorý je v rovnakej farbe.

Stávka na látkovú roletu

Látkové rolety nikdy nesklamú. Sú obľúbené najmä pre svoj dizajn, v širokej ponuke najrôznejších farieb a vzorov nájdete riešenie pre akýkoľvek interiér, ako pre moderné, tak pre starobylé interiéry. Úroveň zatienenia je len na vás, môžete si zaobstarať roletu zo záclonoviny, skrz ktorú uvidíte, alebo plne zatemňujúce látku, ktorá poskytne tmu i súkromie. Oba typy sa dajú kombinovať do duorolety deň a noc – cez deň sa do interiéru dostane dostatok prirodzeného denného svetla, v noci si úplne zatemníte pre čo najvyššie súkromie.

Klasické žalúzie v moderných farbách

Aj klasické hliníkové žalúzie dnes môžu doladiť prakticky akýkoľvek interiér. Vyrábajú  sa vo  všetkých odtieňoch RAL, takže môžete staviť kľudne na žlté, fialové či trebárs červené a vytvoriť si naozaj originálny interiér. Do prírodne zameraných interiérov zase môžete zvoliť nenápadné farby, ako je napríklad biela či krémová.

žalúzie a tienenie

Do interiéru aj exteriéru

Tienenie môže byť zvnútra aj zvonka domu. Interiérové tienenie je lepšie pre hru s farbami a vzormi, ponuka je široka a dokreslí prakticky akýkoľvek interiér. Vonkajšie tienenie zase poskytuje ochranu oknu pred agresívnym počasím, tvorí optickú prekážku pre zlodejov a izoluje hluk, preto sa oplatí napríklad do rušnejších ulíc.

Ušetrite na montáži

Tieniaca technika sa veľmi ľahko montuje. U všetkých typov žalúzií a roliet nájdete návod na ich vymeranie a montáž a v prípade potreby si môžete pustiť aj video a nasledovať postup montážnika krok po kroku. Tým, že si žalúzie sami namontujete a zameriate, ušetríte veľkú časť nákladov, ktorú potom môžete investovať do niečoho iného, napríklad do ďalších funkčných doplnkov do domácnosti.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu