Zateplenie domu nie je len o znížení únikov tepla

Nie je to tak dávno, čo sa paneláky stavali bez ohľadu na pohodlie, energetickú úspornosť a komfort. To, čo sa dlhé roky zanedbávalo na tisíckach panelákov, sa teraz napráva. Zatepľovanie domov je fenomén dnešnej doby. Nie je to žiadne prekvapenie, pretože dokáže ušetriť slušnú čiastku z rodinného rozpočtu. A nielen to, v talóne má aj ďalšie výhody. Chcete sa dozvedieť, čo všetko získate vďaka zatepleniu domu? Čítajte ďalej.

zateplenie a architektúra

Hlavnou výhodou je úspora
Hlavnou výhodou zateplenia domu je finančná úspora, ktorá vás poteší na výslednej sume na vašom inkase. Koľko môžete ušetriť? Úspora môže predstavovať až 30 % tepla, ktoré by ináč uniklo. Takže keď platíte počas zimných mesiacov za vykurovanie 100 €, môžete vďaka zatepleniu ušetriť až 30 € mesačne. To je ročne 360 € a to je už celkom pekný príspevok na letnú dovolenku, čo poviete?

Aké sú ďalšie výhody zateplenia
Ďalšími výhodami je rastúca tržná hodnota budovy, ktorá je zateplená. Takže keď ste zdedili byt v zateplenom paneláku, jeho tržná hodnota je vyššia ako cena takého istého bytu o 10 metrov vedľa v nezateplenom paneláku. Ďalšou výhodou je, že zateplený dom je v podstate zakonzervovaný. Takže jeho životnosť sa výrazne predĺži. Dôležité je, keď už zatepľujete, aby ste nezabudli na zateplenie strechy. Pretože okrem toho, že nebudete mať v zime vysoké úniky tepla, počas leta si váš byt, v tomto prípade aj podkrovný, udrží stálu teplotu a nebude v ňom tak horko.

Zateplenie vás neuchráni pred hlučnými susedmi
Áno, hluk a ruch z ulice pomôže minimalizovať, no keď máte hlučných susedov, zateplenie nepomôže. A nemusia byť hluční iba susedia, môžete byť hlučný aj vy – hra na gitare, bicie či počúvanie hudby nahlas. V rámci udržania si dobrých susedských vzťahov sa môžete rozhodnúť pre profesionálne odhlučnenie bytu. Žiadne kartóny z vajíčok na stenách, 2-3 cm špeciálneho tesnenia a hluk z vášho/do vášho bytu sa zníži o 30 %. Navštívte Potichu.sk a zistite viac.


Zavřít reklamu
Zavřít reklamu